Gedetineerden mishandelen medewerkers in gevangenis Sittard
SITTARD (ANP) - Twee medewerkers van de gevangenis in Sittard zijn onlangs mishandeld door twee gedetineerden. Dat gebeurde de afgelopen weken op twee verschillende momenten, zei een woordvoerster van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving hierover in Panorama dinsdag.
Een keer liep het volgens de woordvoerster uit de hand toen een gedetineerde werd aangesproken op zijn gedrag. Daarop sloeg de gevangene de bewaker met gebalde vuist, aldus de woordvoerster. In het andere geval vroeg een medewerker een gedetineerde om na een woordenwisseling naar zijn cel te gaan. De gedetineerde weigerde te luisteren waarop een worsteling ontstond, de medewerker werd bespuugd en op zijn kaak geslagen.
Beide medewerkers zijn nagekeken door een arts, een van hen is ter controle naar het ziekenhuis doorverwezen. Beide gedetineerden zijn voor twee weken in een isoleercel geplaatst en voor hen is overplaatsing aangevraagd. Ook is aangifte gedaan bij de politie.
Persoonsgerichte benadering
"De medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen werken met mensen waarvan een groot aantal is veroordeeld voor een geweldsmisdrijf, verslaafd is aan drugs of een psychische stoornis heeft", licht de woordvoerster toe. "Onze medewerkers gaan op een respectvolle en met een persoonsgerichte benadering om met gedetineerden. Desondanks kunnen zij niet alle agressie- en geweldsincidenten voorkomen."
"Uitschelden, bedreigen, fysieke mishandeling of andere vormen van agressie en geweld door gedetineerden richting ons personeel en naar elkaar zijn onacceptabel", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.
6 uur geleden