Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedetineerden mishandelen medewerkers in gevangenis Sittard

Gedetineerden mishandelen medewerkers in gevangenis Sittard

SITTARD (ANP) - Twee medewerkers van de gevangenis in Sittard zijn onlangs mishandeld door twee gedetineerden. Dat gebeurde de afgelopen weken op twee verschillende momenten, zei een woordvoerster van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving hierover in Panorama dinsdag.

Een keer liep het volgens de woordvoerster uit de hand toen een gedetineerde werd aangesproken op zijn gedrag. Daarop sloeg de gevangene de bewaker met gebalde vuist, aldus de woordvoerster. In het andere geval vroeg een medewerker een gedetineerde om na een woordenwisseling naar zijn cel te gaan. De gedetineerde weigerde te luisteren waarop een worsteling ontstond, de medewerker werd bespuugd en op zijn kaak geslagen.

Beide medewerkers zijn nagekeken door een arts, een van hen is ter controle naar het ziekenhuis doorverwezen. Beide gedetineerden zijn voor twee weken in een isoleercel geplaatst en voor hen is overplaatsing aangevraagd. Ook is aangifte gedaan bij de politie.

Persoonsgerichte benadering

"De medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen werken met mensen waarvan een groot aantal is veroordeeld voor een geweldsmisdrijf, verslaafd is aan drugs of een psychische stoornis heeft", licht de woordvoerster toe. "Onze medewerkers gaan op een respectvolle en met een persoonsgerichte benadering om met gedetineerden. Desondanks kunnen zij niet alle agressie- en geweldsincidenten voorkomen."

"Uitschelden, bedreigen, fysieke mishandeling of andere vormen van agressie en geweld door gedetineerden richting ons personeel en naar elkaar zijn onacceptabel", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

1 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

1 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

3 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

4 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

4 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

5 uur geleden
Koningsdag in grote steden zonder grote incidenten verlopen

DEN HAAG (ANP) - In de grote steden is Koningsdag zonder noemenswaardige incidenten verlopen. Utrecht, Den Haag, Rotterdam en Breda kijken terug op een drukke, maar goed verlopen feestdag. Exacte bezoekersaantallen kunnen de gemeenten niet geven.

6 uur geleden