Gedetineerden kunnen weer bezoek ontvangen
DEN HAAG (ANP) - Gedetineerden in alle gevangenissen kunnen vanaf dinsdag weer bezoek ontvangen. Ook is er weer "incidenteel" verlof mogelijk, laat minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) weten. Dat is verantwoord nu het coronavirus beteugeld lijkt en het gevaar voor gedetineerden en personeel wat is geweken.
Gevangenen moesten het sinds 13 maart zonder bezoek en verlof stellen. Dat viel velen zwaar.
Het bezoek moet voorlopig wel achter plexiglas blijven. Gedetineerden mogen voorlopig ook maar één uur in de week één bezoeker ontvangen. Een gast mag een kind van vier jaar of jonger meenemen, mits dat bij hem of haar op schoot blijft.
Proef
De bezoeken die drie gevangenissen en de tbs-klinieken en jeugdinrichtingen de afgelopen twee weken op proef hebben toegestaan, hebben goed uitgepakt, schrijft Dekker aan de Tweede Kamer. Er zijn geen gedetineerden besmet geraakt. Iedereen houdt zich aan de regels.
"Bezoekers en justitiabelen zijn verheugd met het perspectief om weer bezoek te mogen ontvangen of om weer met verlof te gaan", schrijft Dekker. Maar ook het videobellen van de afgelopen maanden is volgens hem goed bevallen. Dat "digitale bezoek" blijft daarom mogelijk.
Tbs'ers mochten al een uur bezoek, maar vanaf 16 juni wordt dat verdubbeld. Datzelfde geldt voor jeugdgevangenissen. Jeugddelinquenten mogen ook anderen ontvangen dan alleen hun ouders of verzorgers. Zij mogen ook weer meer op verlof, net als tbs'ers.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
4 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer hebben dinsdagavond veel vragen over de wens van het kabinet om Lelystad Airport eind volgend jaar te openen. Met name linkse oppositie is kritisch. "Deze minister wil héél graag een lintje knippen", zei Suzanne Kröger (GroenLinks-PvdA). "Maar alle seinen staan op rood."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
9 uur geleden