Gedetineerden kunnen weer bezoek ontvangen
DEN HAAG (ANP) - Gedetineerden in alle gevangenissen kunnen vanaf dinsdag weer bezoek ontvangen. Ook is er weer "incidenteel" verlof mogelijk, laat minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) weten. Dat is verantwoord nu het coronavirus beteugeld lijkt en het gevaar voor gedetineerden en personeel wat is geweken.
Gevangenen moesten het sinds 13 maart zonder bezoek en verlof stellen. Dat viel velen zwaar.
Het bezoek moet voorlopig wel achter plexiglas blijven. Gedetineerden mogen voorlopig ook maar één uur in de week één bezoeker ontvangen. Een gast mag een kind van vier jaar of jonger meenemen, mits dat bij hem of haar op schoot blijft.
Proef
De bezoeken die drie gevangenissen en de tbs-klinieken en jeugdinrichtingen de afgelopen twee weken op proef hebben toegestaan, hebben goed uitgepakt, schrijft Dekker aan de Tweede Kamer. Er zijn geen gedetineerden besmet geraakt. Iedereen houdt zich aan de regels.
"Bezoekers en justitiabelen zijn verheugd met het perspectief om weer bezoek te mogen ontvangen of om weer met verlof te gaan", schrijft Dekker. Maar ook het videobellen van de afgelopen maanden is volgens hem goed bevallen. Dat "digitale bezoek" blijft daarom mogelijk.
Tbs'ers mochten al een uur bezoek, maar vanaf 16 juni wordt dat verdubbeld. Datzelfde geldt voor jeugdgevangenissen. Jeugddelinquenten mogen ook anderen ontvangen dan alleen hun ouders of verzorgers. Zij mogen ook weer meer op verlof, net als tbs'ers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
58 minuten geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.
2 uur geledenASSEN (ANP) - In Drenthe is bij het dorp Hijken (gemeente Midden-Drenthe) een dode wolf aangetroffen. Het dier is volgens de politie aangereden. De bestuurder van het voertuig dat bij de aanrijding betrokken was, heeft de politie woensdagochtend gebeld, meldt een politiewoordvoerder die berichtgeving door RTV Drenthe bevestigt. Het is de derde keer in ruim een week dat er in Drenthe een dode wolf is aangetroffen.
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Dat armoede in Nederland vorig jaar is gestegen is "geen toeval, maar het gevolg van politieke keuzes", vindt het Armoedefonds. Woensdag bracht het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) cijfers naar buiten waaruit blijkt dat na een daling van vijf jaar de armoede in 2024 steeg.
3 uur geleden