Gedeputeerden Noord-Brabant geïnstalleerd (2)
'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - Het nieuwe College van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is vrijdagavond geïnstalleerd. Na een vergadering van twaalf uur werden de twee gedeputeerden voor de VVD, twee voor het CDA, twee voor het FvD en een voor Lokaal Brabant, in het provinciehuis ingezworen door de commissaris van de Koning.
Met name de benoeming van de twee gedeputeerden voor het Forum voor Democratie is omstreden. Tijdens de Statenvergadering deden meerdere fracties een beroep op de beoogd collegeleden om afstand te doen van uitspraken van leider Thierry Baudet van Forum voor Democratie. Daar gingen de zeven niet op in, "om landelijke discussies niet naar de provincie te halen". De weigering bracht de fracties van D66, SP, GroenLinks en PvdA ertoe om tegen de benoeming van de gedeputeerden te stemmen.
De coalitie van VVD, CDA, FvD en Lokaal Brabant deed wel een concessie. De gewraakte portefeuille 'Vrije Tijd', waaronder ook cultuur valt, werd tot 'Vrije Tijd, Cultuur en Sport' omgedoopt. Daarmee kwam de coalitie tegemoet aan de wens van veel fracties in Provinciale Staten. Volgens het bestuursakkoord gaat de provincie de subsidies voor cultuur na 2022 afbouwen.
Voorafgaand aan de Statenvergadering waren er protesten voor het provinciehuis, met name door milieuactivisten en de culturele sector in Brabant.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
10 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
19 uur geleden