Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedeputeerden Noord-Brabant geïnstalleerd (2)

Gedeputeerden Noord-Brabant geïnstalleerd (2)

'S-HERTOGENBOSCH (ANP) - Het nieuwe College van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant is vrijdagavond geïnstalleerd. Na een vergadering van twaalf uur werden de twee gedeputeerden voor de VVD, twee voor het CDA, twee voor het FvD en een voor Lokaal Brabant, in het provinciehuis ingezworen door de commissaris van de Koning.

Met name de benoeming van de twee gedeputeerden voor het Forum voor Democratie is omstreden. Tijdens de Statenvergadering deden meerdere fracties een beroep op de beoogd collegeleden om afstand te doen van uitspraken van leider Thierry Baudet van Forum voor Democratie. Daar gingen de zeven niet op in, "om landelijke discussies niet naar de provincie te halen". De weigering bracht de fracties van D66, SP, GroenLinks en PvdA ertoe om tegen de benoeming van de gedeputeerden te stemmen.

De coalitie van VVD, CDA, FvD en Lokaal Brabant deed wel een concessie. De gewraakte portefeuille 'Vrije Tijd', waaronder ook cultuur valt, werd tot 'Vrije Tijd, Cultuur en Sport' omgedoopt. Daarmee kwam de coalitie tegemoet aan de wens van veel fracties in Provinciale Staten. Volgens het bestuursakkoord gaat de provincie de subsidies voor cultuur na 2022 afbouwen.

Voorafgaand aan de Statenvergadering waren er protesten voor het provinciehuis, met name door milieuactivisten en de culturele sector in Brabant.

Meer uit Binnenland

Website Autoriteit Persoonsgegevens weer bereikbaar na PHP-lek

DEN HAAG (ANP) - De website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) is weer bereikbaar. Woensdag werd deze offline gehaald als gevolg van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP.

3 uur geleden
AIVD-baas waarschuwt voor AI als eigenstandige dreiging

DEN HAAG (ANP) - AIVD-baas Simone Smit houdt er rekening mee dat AI zelf een nieuwe dreiging gaat vormen, los van bestaande dreigingen waarvoor kunstmatige intelligentie wordt ingezet. Dat zegt de directeur-generaal van de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst in podcast Wereldupdate van denktank Clingendael.

6 uur geleden
OM: moeder doodgestoken Nour (14) als enige verantwoordelijk

ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.

9 uur geleden
Politie neemt drie ton illegaal vuurwerk in beslag in Lelystad

LELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.

10 uur geleden
NCSC: nog geen sprake van succesvol misbruik PHP-kwetsbaarheden

DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."

12 uur geleden
Week cel en taakstraf voor vernielen politievoertuig in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.

12 uur geleden
Risico Shamonda-virus is volgens RIVM laag

BILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

13 uur geleden