Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedeputeerde bezorgd over dreigend conflict Twentse buschauffeurs

Gedeputeerde bezorgd over dreigend conflict Twentse buschauffeurs

ZWOLLE (ANP) - Vervoerder Arriva dreigt in een arbeidsconflict te geraken met buschauffeurs in de regio Twente. De Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (mobiliteit, GroenLinks) noemt de situatie "zorgelijk". Vakbond FNV stuurde eerder deze week een brandbrief over de kwestie naar de provincie.

Per 10 december neemt Arriva het vervoer in Twente over van Keolis. De provincie is de zogeheten concessieverlener, wat wil zeggen dat de provincie de vergunning voor het vervoer aan Arriva heeft gegeven. Volgens FNV houdt Arriva zich echter niet aan staande afspraken over onder meer werktijden. "Het bedrijf komt met nieuwe diensten en roosters, waarbij er sprake is van onevenwichtige pauzeverdeling, onvoldoende pauze en te lange dienstdelen", aldus FNV in de brief. "Dit werkt enorm werkdrukverhogend."

De PvdA en de SP in Overijssel stelden woensdag vragen over de situatie. De partijen vinden dat de overgang "niet tot hogere werkdruk mag leiden", zei Statenlid Emma Peetsma tegen gedeputeerde Dadema. Die laatste sprak van "een zorgelijke situatie", zeker zo kort voor de overgang. "Personeel is een schaarste", vindt Dadema. Chauffeurs moeten goed behandeld worden, "anders krijg je uitval" en dat is vervelend voor zowel de werknemers als reizigers.

Toch kan de gedeputeerde niet veel meer doen dan "de zorgen overbrengen" bij Arriva. Volgens Dadema heeft de provincie regelmatig contact met de vervoerder, maar Dadema "voelt weinig ruimte" om te bemiddelen. Hij zal de vervoerder wel vragen om snel tot een oplossing te komen en de provincie houdt "nadrukkelijk een vinger aan de pols".

Meer uit Binnenland

Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

7 minuten geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

20 minuten geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

28 minuten geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

47 minuten geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

1 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Hulpdiensten na evacuatievlucht cruiseschip aangekomen bij LUMC

LEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.

1 uur geleden