Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gedeputeerde bezorgd over dreigend conflict Twentse buschauffeurs

Gedeputeerde bezorgd over dreigend conflict Twentse buschauffeurs

ZWOLLE (ANP) - Vervoerder Arriva dreigt in een arbeidsconflict te geraken met buschauffeurs in de regio Twente. De Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema (mobiliteit, GroenLinks) noemt de situatie "zorgelijk". Vakbond FNV stuurde eerder deze week een brandbrief over de kwestie naar de provincie.

Per 10 december neemt Arriva het vervoer in Twente over van Keolis. De provincie is de zogeheten concessieverlener, wat wil zeggen dat de provincie de vergunning voor het vervoer aan Arriva heeft gegeven. Volgens FNV houdt Arriva zich echter niet aan staande afspraken over onder meer werktijden. "Het bedrijf komt met nieuwe diensten en roosters, waarbij er sprake is van onevenwichtige pauzeverdeling, onvoldoende pauze en te lange dienstdelen", aldus FNV in de brief. "Dit werkt enorm werkdrukverhogend."

De PvdA en de SP in Overijssel stelden woensdag vragen over de situatie. De partijen vinden dat de overgang "niet tot hogere werkdruk mag leiden", zei Statenlid Emma Peetsma tegen gedeputeerde Dadema. Die laatste sprak van "een zorgelijke situatie", zeker zo kort voor de overgang. "Personeel is een schaarste", vindt Dadema. Chauffeurs moeten goed behandeld worden, "anders krijg je uitval" en dat is vervelend voor zowel de werknemers als reizigers.

Toch kan de gedeputeerde niet veel meer doen dan "de zorgen overbrengen" bij Arriva. Volgens Dadema heeft de provincie regelmatig contact met de vervoerder, maar Dadema "voelt weinig ruimte" om te bemiddelen. Hij zal de vervoerder wel vragen om snel tot een oplossing te komen en de provincie houdt "nadrukkelijk een vinger aan de pols".

Meer uit Binnenland

Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

59 minuten geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

2 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

2 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

13 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordaniƫ, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

14 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

15 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

16 uur geleden