Gedegradeerd Heracles vindt in Lammers nieuwe hoofdtrainer
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft in John Lammers een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 58-jarige Brabander krijgt de opdracht om Heracles terug naar de Eredivisie te leiden. In eerste instantie zou de Spanjaard Carlos Vicens als opvolger van Frank Wormuth aan de slag gaan in Almelo, maar na de onverwachte degradatie van Heracles naar de Keuken Kampioen Divisie werd dat afgeblazen.
Lammers werkte voor het laatst als hoofdtrainer bij de Deense club Esbjerg. Hij werd daar bijna drie jaar geleden ontslagen. De oud-spits van onder meer NAC Breda, RKC Waalwijk, VVV-Venlo en Willem II had daarvoor ook Excelsior Rotterdam, FC Eindhoven en Jong Vitesse onder zijn hoede.
"Heracles Almelo behoort in de Eredivisie", zegt Lammers. "Samen met iedereen die deze mooie club een warm hart toedraagt, gaan we er alles aan doen om een terugkeer op het hoogste niveau te bewerkstelligen." Hij ondertekende een contract voor twee jaar, met een optie op nog een seizoen.
Technisch directeur Nico-Jan Hoogma, terug bij Heracles na een dienstverband bij de KNVB, stelde eerder deze week al clubicoon Hendrie Krüzen aan als assistent-trainer. Krüzen was assistent van Peter Bosz bij Olympique Lyon. Maandag starten Lammers en Krüzen met de Almelose selectie aan de voorbereiding op het seizoen.
"We hebben alles op alles gezet om een goede hoofdtrainer te vinden die past bij onze technische staf en de doelstellingen van komend seizoen", zegt Hoogma. "Dat is gelukt. John staat voor een goede samenwerking met staf en spelersgroep, heeft een behoorlijke trainerservaring in zowel binnen- als buitenland op verschillende niveaus en wil aanvallend voetbal spelen. John is voor ons de meest aangewezen persoon om samen met zijn staf en spelersgroep ons terug te brengen naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
7 uur geleden