
Gedegradeerd Heracles vindt in Lammers nieuwe hoofdtrainer
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft in John Lammers een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 58-jarige Brabander krijgt de opdracht om Heracles terug naar de Eredivisie te leiden. In eerste instantie zou de Spanjaard Carlos Vicens als opvolger van Frank Wormuth aan de slag gaan in Almelo, maar na de onverwachte degradatie van Heracles naar de Keuken Kampioen Divisie werd dat afgeblazen.
Lammers werkte voor het laatst als hoofdtrainer bij de Deense club Esbjerg. Hij werd daar bijna drie jaar geleden ontslagen. De oud-spits van onder meer NAC Breda, RKC Waalwijk, VVV-Venlo en Willem II had daarvoor ook Excelsior Rotterdam, FC Eindhoven en Jong Vitesse onder zijn hoede.
"Heracles Almelo behoort in de Eredivisie", zegt Lammers. "Samen met iedereen die deze mooie club een warm hart toedraagt, gaan we er alles aan doen om een terugkeer op het hoogste niveau te bewerkstelligen." Hij ondertekende een contract voor twee jaar, met een optie op nog een seizoen.
Technisch directeur Nico-Jan Hoogma, terug bij Heracles na een dienstverband bij de KNVB, stelde eerder deze week al clubicoon Hendrie Krüzen aan als assistent-trainer. Krüzen was assistent van Peter Bosz bij Olympique Lyon. Maandag starten Lammers en Krüzen met de Almelose selectie aan de voorbereiding op het seizoen.
"We hebben alles op alles gezet om een goede hoofdtrainer te vinden die past bij onze technische staf en de doelstellingen van komend seizoen", zegt Hoogma. "Dat is gelukt. John staat voor een goede samenwerking met staf en spelersgroep, heeft een behoorlijke trainerservaring in zowel binnen- als buitenland op verschillende niveaus en wil aanvallend voetbal spelen. John is voor ons de meest aangewezen persoon om samen met zijn staf en spelersgroep ons terug te brengen naar de Eredivisie."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
19 uur geleden