
Gecrashte WK-leider Quartararo baalt van 'beginnersfout' in TT
ASSEN (ANP) - Fabio Quartararo was vorig jaar nog de held van Assen na een superieure zege in de TT, in de editie van zondag viel de regerend wereldkampioen in de MotoGP uit de toon met een knullig optreden. Hij crashte twee keer en viel voortijdig uit.
De eerste crash was in ronde vijf, toen hij onderuit ging na een mislukte inhaalpoging bij de Spanjaard Aleix Espargaró. "Ik maakte een beginnersfout. Ik nam te veel risico en viel aan alsof het de laatste bocht in de race was. Dat zijn stomme fouten. Ik leer er weer van, maar je moet nooit aanvallen in de vijfde ronde alsof het de laatste ronde is", lichtte de Fransman uit het fabrieksteam van Yamaha toe.
Quartararo hervatte na die schuiver de race, maar voelde dat er iets mis was met zijn motor. Hij reed de pitsstraat in, maar was even later weer terug op het circuit. "Ik denk dat er een probleem was met de tractie, maar het team zei me dat ik door moest gaan. Het kon gaan regenen, kreeg ik te horen. Het was niet mijn beslissing. Ik lag ook al een ronde achter, dus wat had ik nog kunnen doen?"
Enkele ronden later ging het alsnog mis. Hij raakte bij het uitkomen van de Strubben de controle kwijt over zijn Yamaha en vloog over het stuur van de machine tegen het asfalt. Het gevolg was een uitvalbeurt en een nulscore. Quartararo behield desondanks de leiding in het kampioenschap. "Ik heb geen antwoord op de vraag wie nu mijn belangrijkste rivaal is. Elke race vecht ik weer tegen een andere tegenstander; het niveau is heel hoog en ik denk dat er wel vijf of zes titelkandidaten zijn."
Meer uit Sport
SURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.
6 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.
7 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
9 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kopman Jonas Vingegaard van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike krijgt in de komende Tour de France hulp van onder anderen de Belg Wout van Aert, de Amerikanen Matteo Jorgenson en Sepp Kuss en de Brit Simon Yates. Yates won dit jaar de Ronde van Italië, Jorgenson schreef Parijs-Nice op zijn naam.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft zich met Inter Miami geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubteams. De Amerikanen speelden in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Palmeiras uit Brazilië: 2-2.
19 uur geleden