Gecrashte Veijer grijpt op laatste moment naast pole bij TT Assen
ASSEN (ANP) - Collin Veijer heeft op het allerlaatste moment naast poleposition gegrepen voor zijn thuisrace in de Moto3 bij de TT van Assen. De 19-jarige Staphorster kon door een harde crash niet meer meedoen in het laatste deel van de kwalificatie, toen zowel de Spanjaard Ángel Piqueras (1.39,746) als de Japanner Taiyo Furusato (1.39,820) onder zijn 1.40,055 dook.
Veijer was zaterdag in de training al de snelste en leek dat in de kwalificatie te herhalen. De Nederlander was bij zijn eerste poging meteen de snelste, een tijd die lang bleef staan. Veijer vloog bij een nieuwe poging hard over zijn Husqvarna heen, maar leek zelf vervolgens de kwalificatie te willen hervatten. Zijn materiaal bleek alleen niet op tijd in orde.
Pas in de laatste seconden van de kwalificatie waren Piqueras en Furusato sneller. Zo vertrekt Piqueras zondag in Assen voor het eerst vanaf poleposition, Veijer vertrekt met P3 alsnog vanaf de eerste startrij.
Achterhoede
Veijer baalde van het mislopen van 'pole' maar toonde zich alsnog tevreden. "Met mij gaat alles goed, maar het is jammer want dit had gewoon pole kunnen zijn. Maar met mijn snelheid zit het wel goed, dus het komt morgen vast goed", reageerde de Staphorster voor de camera van Ziggo Sport.
In de Moto2 reed Zonta van den Goorbergh naar de veertiende plek in de kwalificatie. Bo Bendsneyder haalde het tweede deel van de kwalificatie net niet en start zondag meer vanuit de achterhoede. De Spanjaard Fermín Aldeguer pakte poleposition.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
3 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
7 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
10 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
12 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geleden