Gecrashte Veijer grijpt op laatste moment naast pole bij TT Assen
ASSEN (ANP) - Collin Veijer heeft op het allerlaatste moment naast poleposition gegrepen voor zijn thuisrace in de Moto3 bij de TT van Assen. De 19-jarige Staphorster kon door een harde crash niet meer meedoen in het laatste deel van de kwalificatie, toen zowel de Spanjaard Ángel Piqueras (1.39,746) als de Japanner Taiyo Furusato (1.39,820) onder zijn 1.40,055 dook.
Veijer was zaterdag in de training al de snelste en leek dat in de kwalificatie te herhalen. De Nederlander was bij zijn eerste poging meteen de snelste, een tijd die lang bleef staan. Veijer vloog bij een nieuwe poging hard over zijn Husqvarna heen, maar leek zelf vervolgens de kwalificatie te willen hervatten. Zijn materiaal bleek alleen niet op tijd in orde.
Pas in de laatste seconden van de kwalificatie waren Piqueras en Furusato sneller. Zo vertrekt Piqueras zondag in Assen voor het eerst vanaf poleposition, Veijer vertrekt met P3 alsnog vanaf de eerste startrij.
Achterhoede
Veijer baalde van het mislopen van 'pole' maar toonde zich alsnog tevreden. "Met mij gaat alles goed, maar het is jammer want dit had gewoon pole kunnen zijn. Maar met mijn snelheid zit het wel goed, dus het komt morgen vast goed", reageerde de Staphorster voor de camera van Ziggo Sport.
In de Moto2 reed Zonta van den Goorbergh naar de veertiende plek in de kwalificatie. Bo Bendsneyder haalde het tweede deel van de kwalificatie net niet en start zondag meer vanuit de achterhoede. De Spanjaard Fermín Aldeguer pakte poleposition.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geleden