Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gecrashte Veijer grijpt op laatste moment naast pole bij TT Assen

Gecrashte Veijer grijpt op laatste moment naast pole bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Collin Veijer heeft op het allerlaatste moment naast poleposition gegrepen voor zijn thuisrace in de Moto3 bij de TT van Assen. De 19-jarige Staphorster kon door een harde crash niet meer meedoen in het laatste deel van de kwalificatie, toen zowel de Spanjaard Ángel Piqueras (1.39,746) als de Japanner Taiyo Furusato (1.39,820) onder zijn 1.40,055 dook.

Veijer was zaterdag in de training al de snelste en leek dat in de kwalificatie te herhalen. De Nederlander was bij zijn eerste poging meteen de snelste, een tijd die lang bleef staan. Veijer vloog bij een nieuwe poging hard over zijn Husqvarna heen, maar leek zelf vervolgens de kwalificatie te willen hervatten. Zijn materiaal bleek alleen niet op tijd in orde.

Pas in de laatste seconden van de kwalificatie waren Piqueras en Furusato sneller. Zo vertrekt Piqueras zondag in Assen voor het eerst vanaf poleposition, Veijer vertrekt met P3 alsnog vanaf de eerste startrij.

Achterhoede

Veijer baalde van het mislopen van 'pole' maar toonde zich alsnog tevreden. "Met mij gaat alles goed, maar het is jammer want dit had gewoon pole kunnen zijn. Maar met mijn snelheid zit het wel goed, dus het komt morgen vast goed", reageerde de Staphorster voor de camera van Ziggo Sport.

In de Moto2 reed Zonta van den Goorbergh naar de veertiende plek in de kwalificatie. Bo Bendsneyder haalde het tweede deel van de kwalificatie net niet en start zondag meer vanuit de achterhoede. De Spanjaard Fermín Aldeguer pakte poleposition.

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

3 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

15 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

15 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

15 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

16 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

16 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden