Gecrashte Grosjean wil starten in laatste grand prix
BAHREIN (ANP) - Romain Grosjean hoopt over anderhalve week uit te komen in de Grote Prijs van Abu Dhabi, de laatste race van dit jaar op de Formule 1-kalender. De 34-jarige Fransman overleefde zondag een zware crash op het circuit van Bahrein maar ligt nog wel in het ziekenhuis voor behandeling van de opgelopen brandwonden.
Volgens Günther Steiner, de teambaas van Haas F1, volgt er zondag of maandag een beslissing. "Het hangt af van zijn gezondheid", zei Steiner, die voor komend weekend de Braziliaan Pietro Fittipaldi als vervanger heeft aangewezen.
"Romain wil heel graag racen", wordt Steiner op diverse autosportsites geciteerd. "Ik heb hem maandag gesproken en hij wil erbij zijn in Abu Dhabi. Ik heb gezegd dat we dat over een paar dagen moeten bekijken. Hij blijft nog een extra nacht in het ziekenhuis. Niets zorgwekkends, de artsen vinden het gewoon veiliger hem nog een dagje daar te houden."
Grosjean stopt aan het einde van dit seizoen bij Haas en heeft nog geen nieuw team.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
37 minuten geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
14 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden