Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebruik van contant geld bij kassa in 2021 verder gedaald

Gebruik van contant geld bij kassa in 2021 verder gedaald

AMSTERDAM (ANP) - Eurobiljetten- en munten worden in Nederland steeds minder gebruikt aan de kassa. Dat concluderen De Nederlandsche Bank en de Betaalvereniging Nederland na onderzoek. De daling komt deels door de lockdowns om de coronapandemie te bestrijden. In plaats van afrekenen met contanten wordt ook steeds vaker contactloos betaald met pinpas, smartwatch of een andere wearable.

Circa een op de vijf betalingen was vorig jaar contant. Dat komt neer op 1,2 miljard aankopen. Dat was een jaar eerder nog 1,3 miljard, waarmee het aantal transacties met contanten met 11 procent terugliep. Vooral door mensen met een lager inkomen wordt vaker contant afgerekend. Bij deze groep was circa een op de drie aankopen bij de kassa met cash.

Het aantal pinbetalingen was met 4,5 miljard vorig jaar bijna gelijk aan een jaar eerder. Het percentage contante betalingen afgezet tegen het totaal nam op jaarbasis af van 22 procent naar 20 procent. Voor de coronacrisis werd bijna een op de drie betalingen contant afgerekend.

Grotere bedragen

Met de cashbetalingen was vorig jaar een bedrag van 20,1 miljard euro gemoeid. Dat was een jaar eerder 21,4 miljard euro. De pintransacties waren goed voor 122,7 miljard euro, tegen 116,7 miljard euro in het eerste coronajaar.

Volgens de onderzoekers wordt er minder vaak cash betaald aan de kassa, maar gaat het wel om grotere bedragen. Op de gemiddelde kassabon stond vorig jaar een bedrag van 25,55 euro. Dat betekende een stijging van 18 procent op jaarbasis. Een deel van deze stijging is het gevolg van de hogere prijzen die consumenten moeten betalen. Consumentenprijzen lagen vorig jaar gemiddeld 2,7 procent hoger dan in 2020.

Meer uit Financieel

Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

30 minuten geleden
Schiphol tevreden dat regeerakkoord stuurt op doelen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.

33 minuten geleden
Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.

2 uur geleden
Industrieconcern Bosch verwacht dat moeilijkheden aanhouden

STUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.

2 uur geleden
Frankrijk blokkeert verkoop onderdeel satellietbedrijf Eutelsat

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiƫn Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.

2 uur geleden
Economie eurozone groeit harder dan verwacht

RUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.

3 uur geleden
Reuters: DeepSeek mag van China AI-chips Nvidia kopen

BEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.

3 uur geleden