Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebruik flitsbezorgers stijgt snel, ziet onderzoeksbureau Kantar

Gebruik flitsbezorgers stijgt snel, ziet onderzoeksbureau Kantar

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal Nederlanders dat boodschappen bestelt bij flitsbezorgers, stijgt snel. Diensten zoals Gorillas en Flink, die beloven binnen enkele minuten bestelde spullen te leveren, kregen in ongeveer een halfjaar tijd drie keer meer actieve klanten. Die stijging hoeft volgens marktonderzoeker Kantar niet in dit tempo door te zetten, omdat mogelijk ook veel mensen de diensten nu nog uitproberen en nog geen langdurige klant zijn.

Als reden voor de toegenomen populariteit ziet Kantar onder meer de komst van de nieuwe bezorgbedrijven Flink, Getir en Zapp naar Nederland. Gorillas is nog wel de meest bekende volgens het onderzoeksbureau. Verder groeit het gebied waar de flitsbezorgers de boodschappen leveren. Nu kan 13 procent van Nederland bij minstens een van de diensten bestellen.

Ongeveer 700.000 Nederlanders maken nu weleens gebruik van flitsbezorging, aldus Kantar op basis van onderzoek onder ruim 44.000 consumenten in november. In het eerste halfjaar van vorig jaar bestelden nog zo’n 200.000 mensen weleens iets via een van de diensten.

Kansen

Vooral mensen die hun boodschappen al online bestelden, vinden nu ook hun weg naar flitsbezorgers. Daarmee kan volgens Kantar de komst van de diensten voor supermarkten online een bedreiging worden, maar liggen er ook kansen.

Jumbo maakte vorige week bekend in Nederland en Vlaanderen te gaan samenwerken met Gorillas. De supermarktketen gaat een groot deel van haar assortiment aan de start-up leveren waaronder huismerkproducten en producten van La Place.

Meer uit Financieel

Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

35 minuten geleden
BMW roept opnieuw honderdduizenden auto's terug om brandgevaar

MÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.

50 minuten geleden
Paramount Skydance wint op Wall Street na overnamebericht Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.

52 minuten geleden
Reuters: Warner Bros. stemt in met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.

1 uur geleden
KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.

4 uur geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

5 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

5 uur geleden