Gebrek aan ritme hoeft BMX'er Kimmann niet te hinderen op WK
GLASGOW (ANP) - Niek Kimmann verschijnt zaterdag zonder veel wedstrijdritme aan de start van de WK BMX. Het is geen grote zorg voor de tweevoudig wereldkampioen. "Voorafgaand aan de Spelen van Tokio waren er ook weinig wedstrijden." De afloop is bekend. Zelfs een jurylid waarmee hij tijdens een training in botsing kwam en de knieblessure die dat opleverde, konden hem niet van olympisch goud afhouden.
Zaterdag wordt de eerste ronde verreden. Daarna volgen nog de achtste finales. "Gevaarlijk, dan moet je al op scherp staan." De kwart- en halve finales en de strijd om de medailles volgen zondag in het Glasgow BMX Centre. Niet zijn favoriete baan: "Ik heb hier nog nooit een goede wedstrijd gereden."
Het eerste stuk vanaf de startheuvel is net iets korter dan bij veel andere banen. "Ik ben niet de beste starter, maar nog voor die eerste bocht op snelheid komen is mijn specialiteit. Dat komt hier net iets minder tot zijn recht. Aan de andere kant: je weet niet beter als BMX'er. Iedere baan is anders. De toppers komen altijd bovendrijven."
Moeilijke start
Kimmann kende een moeilijke start van het seizoen door een sleutelbeenbreuk, opgelopen in februari bij een wedstrijd in Houston. De wereldbekerwedstrijden van Papendal half juni waren pas zijn tweede optreden na zijn blessure. Hij reed niet in de medailles, een zeldzaamheid voor Kimmann op zijn thuisbaan. In Besançon werd hij twee weken later voor de tweede keer Europees kampioen."Daar was ik alweer een stuk beter, al ontbraken er wel een paar Franse toppers. Maar het is altijd lekker een grote wedstrijd te winnen."
Ervoor en erna trainde hij in de Provence, zijn vaste basis waar hij met zijn coach Liam Phillips werkt, "Ik heb goede trainingsweken gehad, al blijft het lastig de intensiteit van wedstrijden na te bootsen. Maar ik weet ook dat ik er zonder competitie toch kan staan."
Sinds dinsdag verblijft Kimmann in Glasgow waar hij nog de wielerpiste bezocht om zijn maatje Harrie Lavreysen in actie te zien. "Ik ken bijna al die jongens, ben eerder bij WK's in Apeldoorn en Berlijn ook wezen kijken." De rest van het zogenoemde super-WK gaat enigszins langs hem heen. "Je zit toch in een soort BMX-bubbel. Al heb ik nog best veel gezien op tv."
Meer uit Sport
RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
42 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 dag geleden