Gebrek aan ritme hoeft BMX'er Kimmann niet te hinderen op WK
GLASGOW (ANP) - Niek Kimmann verschijnt zaterdag zonder veel wedstrijdritme aan de start van de WK BMX. Het is geen grote zorg voor de tweevoudig wereldkampioen. "Voorafgaand aan de Spelen van Tokio waren er ook weinig wedstrijden." De afloop is bekend. Zelfs een jurylid waarmee hij tijdens een training in botsing kwam en de knieblessure die dat opleverde, konden hem niet van olympisch goud afhouden.
Zaterdag wordt de eerste ronde verreden. Daarna volgen nog de achtste finales. "Gevaarlijk, dan moet je al op scherp staan." De kwart- en halve finales en de strijd om de medailles volgen zondag in het Glasgow BMX Centre. Niet zijn favoriete baan: "Ik heb hier nog nooit een goede wedstrijd gereden."
Het eerste stuk vanaf de startheuvel is net iets korter dan bij veel andere banen. "Ik ben niet de beste starter, maar nog voor die eerste bocht op snelheid komen is mijn specialiteit. Dat komt hier net iets minder tot zijn recht. Aan de andere kant: je weet niet beter als BMX'er. Iedere baan is anders. De toppers komen altijd bovendrijven."
Moeilijke start
Kimmann kende een moeilijke start van het seizoen door een sleutelbeenbreuk, opgelopen in februari bij een wedstrijd in Houston. De wereldbekerwedstrijden van Papendal half juni waren pas zijn tweede optreden na zijn blessure. Hij reed niet in de medailles, een zeldzaamheid voor Kimmann op zijn thuisbaan. In Besançon werd hij twee weken later voor de tweede keer Europees kampioen."Daar was ik alweer een stuk beter, al ontbraken er wel een paar Franse toppers. Maar het is altijd lekker een grote wedstrijd te winnen."
Ervoor en erna trainde hij in de Provence, zijn vaste basis waar hij met zijn coach Liam Phillips werkt, "Ik heb goede trainingsweken gehad, al blijft het lastig de intensiteit van wedstrijden na te bootsen. Maar ik weet ook dat ik er zonder competitie toch kan staan."
Sinds dinsdag verblijft Kimmann in Glasgow waar hij nog de wielerpiste bezocht om zijn maatje Harrie Lavreysen in actie te zien. "Ik ken bijna al die jongens, ben eerder bij WK's in Apeldoorn en Berlijn ook wezen kijken." De rest van het zogenoemde super-WK gaat enigszins langs hem heen. "Je zit toch in een soort BMX-bubbel. Al heb ik nog best veel gezien op tv."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
4 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
8 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
9 uur geleden