Gebrek aan ritme hoeft BMX'er Kimmann niet te hinderen op WK
GLASGOW (ANP) - Niek Kimmann verschijnt zaterdag zonder veel wedstrijdritme aan de start van de WK BMX. Het is geen grote zorg voor de tweevoudig wereldkampioen. "Voorafgaand aan de Spelen van Tokio waren er ook weinig wedstrijden." De afloop is bekend. Zelfs een jurylid waarmee hij tijdens een training in botsing kwam en de knieblessure die dat opleverde, konden hem niet van olympisch goud afhouden.
Zaterdag wordt de eerste ronde verreden. Daarna volgen nog de achtste finales. "Gevaarlijk, dan moet je al op scherp staan." De kwart- en halve finales en de strijd om de medailles volgen zondag in het Glasgow BMX Centre. Niet zijn favoriete baan: "Ik heb hier nog nooit een goede wedstrijd gereden."
Het eerste stuk vanaf de startheuvel is net iets korter dan bij veel andere banen. "Ik ben niet de beste starter, maar nog voor die eerste bocht op snelheid komen is mijn specialiteit. Dat komt hier net iets minder tot zijn recht. Aan de andere kant: je weet niet beter als BMX'er. Iedere baan is anders. De toppers komen altijd bovendrijven."
Moeilijke start
Kimmann kende een moeilijke start van het seizoen door een sleutelbeenbreuk, opgelopen in februari bij een wedstrijd in Houston. De wereldbekerwedstrijden van Papendal half juni waren pas zijn tweede optreden na zijn blessure. Hij reed niet in de medailles, een zeldzaamheid voor Kimmann op zijn thuisbaan. In Besançon werd hij twee weken later voor de tweede keer Europees kampioen."Daar was ik alweer een stuk beter, al ontbraken er wel een paar Franse toppers. Maar het is altijd lekker een grote wedstrijd te winnen."
Ervoor en erna trainde hij in de Provence, zijn vaste basis waar hij met zijn coach Liam Phillips werkt, "Ik heb goede trainingsweken gehad, al blijft het lastig de intensiteit van wedstrijden na te bootsen. Maar ik weet ook dat ik er zonder competitie toch kan staan."
Sinds dinsdag verblijft Kimmann in Glasgow waar hij nog de wielerpiste bezocht om zijn maatje Harrie Lavreysen in actie te zien. "Ik ken bijna al die jongens, ben eerder bij WK's in Apeldoorn en Berlijn ook wezen kijken." De rest van het zogenoemde super-WK gaat enigszins langs hem heen. "Je zit toch in een soort BMX-bubbel. Al heb ik nog best veel gezien op tv."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
7 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden