Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebrek aan ritme breekt Djokovic op in Monte Carlo

Gebrek aan ritme breekt Djokovic op in Monte Carlo

MONACO (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft weinig plezier beleefd aan zijn rentree op de tennisbaan. De nummer 1 van de wereldranglijst ging al in zijn eerste wedstrijd op het graveltoernooi van Monte Carlo onderuit. De Serviër, vrijgeloot voor de eerste ronde, verloor van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina: 3-6 7-6 (5) 1-6.

Een gebrek aan wedstrijdritme brak Djokovic op tegen de nummer 46 van de wereldranglijst. De 34-jarige Serviër nam de afgelopen maanden alleen deel aan het toernooi van Dubai. De Serviër ontbrak op de Australian Open en een reeks andere toernooien omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic raakte zijn eerste plek op de wereldranglijst een paar weken kwijt aan de Rus Daniil Medvedev, maar kreeg die half maart weer terug.

De Serviër knokte zich in de tweede set terug van een achterstand maar maakte in de derde set te veel fouten om het Davidovich Fokina lastig te maken.

Zware wedstrijd

Djokovic hield al rekening met een zware wedstrijd tegen Davidovich Fokina. "Vooral in het begin van de week zal ik nog niet op mijn best zijn", voorspelde hij. "Ik moet weer in het juiste ritme komen. Ik zal me moeten verbeteren. De afgelopen drie tot vier maanden zijn echt moeilijk voor me geweest, mentaal en emotioneel. Dit is iets wat ik nog nooit heb meegemaakt."

Davidovich Fokina vierde de mooiste zege uit zijn loopbaan. "Ik ben een groot fan van Djokovic", zei hij. "Ik probeer al zijn wedstrijden te bekijken. Hoe mooi is het dan dat ik hier voor volle tribunes van hem heb gewonnen? "

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

3 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

5 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

5 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

7 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden