Gebrek aan ritme breekt Djokovic op in Monte Carlo
MONACO (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft weinig plezier beleefd aan zijn rentree op de tennisbaan. De nummer 1 van de wereldranglijst ging al in zijn eerste wedstrijd op het graveltoernooi van Monte Carlo onderuit. De Serviër, vrijgeloot voor de eerste ronde, verloor van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina: 3-6 7-6 (5) 1-6.
Een gebrek aan wedstrijdritme brak Djokovic op tegen de nummer 46 van de wereldranglijst. De 34-jarige Serviër nam de afgelopen maanden alleen deel aan het toernooi van Dubai. De Serviër ontbrak op de Australian Open en een reeks andere toernooien omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic raakte zijn eerste plek op de wereldranglijst een paar weken kwijt aan de Rus Daniil Medvedev, maar kreeg die half maart weer terug.
De Serviër knokte zich in de tweede set terug van een achterstand maar maakte in de derde set te veel fouten om het Davidovich Fokina lastig te maken.
Zware wedstrijd
Djokovic hield al rekening met een zware wedstrijd tegen Davidovich Fokina. "Vooral in het begin van de week zal ik nog niet op mijn best zijn", voorspelde hij. "Ik moet weer in het juiste ritme komen. Ik zal me moeten verbeteren. De afgelopen drie tot vier maanden zijn echt moeilijk voor me geweest, mentaal en emotioneel. Dit is iets wat ik nog nooit heb meegemaakt."
Davidovich Fokina vierde de mooiste zege uit zijn loopbaan. "Ik ben een groot fan van Djokovic", zei hij. "Ik probeer al zijn wedstrijden te bekijken. Hoe mooi is het dan dat ik hier voor volle tribunes van hem heb gewonnen? "
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
26 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
37 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
2 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
7 uur geleden