Gebrek aan ritme breekt Djokovic op in Monte Carlo
MONACO (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft weinig plezier beleefd aan zijn rentree op de tennisbaan. De nummer 1 van de wereldranglijst ging al in zijn eerste wedstrijd op het graveltoernooi van Monte Carlo onderuit. De Serviër, vrijgeloot voor de eerste ronde, verloor van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina: 3-6 7-6 (5) 1-6.
Een gebrek aan wedstrijdritme brak Djokovic op tegen de nummer 46 van de wereldranglijst. De 34-jarige Serviër nam de afgelopen maanden alleen deel aan het toernooi van Dubai. De Serviër ontbrak op de Australian Open en een reeks andere toernooien omdat hij zich niet heeft laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic raakte zijn eerste plek op de wereldranglijst een paar weken kwijt aan de Rus Daniil Medvedev, maar kreeg die half maart weer terug.
De Serviër knokte zich in de tweede set terug van een achterstand maar maakte in de derde set te veel fouten om het Davidovich Fokina lastig te maken.
Zware wedstrijd
Djokovic hield al rekening met een zware wedstrijd tegen Davidovich Fokina. "Vooral in het begin van de week zal ik nog niet op mijn best zijn", voorspelde hij. "Ik moet weer in het juiste ritme komen. Ik zal me moeten verbeteren. De afgelopen drie tot vier maanden zijn echt moeilijk voor me geweest, mentaal en emotioneel. Dit is iets wat ik nog nooit heb meegemaakt."
Davidovich Fokina vierde de mooiste zege uit zijn loopbaan. "Ik ben een groot fan van Djokovic", zei hij. "Ik probeer al zijn wedstrijden te bekijken. Hoe mooi is het dan dat ik hier voor volle tribunes van hem heb gewonnen? "
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
11 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
19 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 dag geleden