Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebrek aan beeld Noord-Koreaanse hindert boksster Heijnen niet

Gebrek aan beeld Noord-Koreaanse hindert boksster Heijnen niet

PARIJS (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen wist vooraf maar weinig van haar Noord-Koreaanse tegenstander Won Ungyong. Door het restrictieve beleid van het land komt de 23-jarige Won maar weinig internationaal in actie. In de voorbereiding op haar gewonnen achtste finale op de Spelen van Parijs (4-1) kon de Roosendaalse maar één eerdere wedstrijd van de Noord-Koreaanse bekijken.

"Soms is het wel lekker om beelden te hebben, maar dit zegt ook wel weer genoeg want dan heeft ze nog niet zoveel internationale wedstrijden gebokst. Van andere mensen zijn meer beelden te vinden", zei Heijnen (25), debutante op de Spelen in Parijs, voordat ze snel de mixed zone verliet om de achtste finale van haar volgende tegenstandster Beatriz Ferreira te bekijken. De kwartfinale is woensdag.

Heijnen wist na de gewonnen eerste twee rondes al dat ze de overwinning binnen had. "De eerste ronde was inkomen, de tweede was top. In de derde ronde wilde ik dingen uitproberen voor de volgende wedstrijd omdat ik al unaniem voor stond. Maar die lukten niet helemaal en dan verlies je", zei Heijnen.

Onrust

De winnares van WK-brons in 2022 houdt zich niet veel bezig met de onrust in de bokswereld, waar de internationale bond IBA al jaren geschorst is door wanordelijkheden in het bestuur. Daarom organiseert het Internationaal Olympisch Comité (IOC) het bokstoernooi in Parijs zelf. "Ik baal er heel erg van dat er twee bonden zijn, maar ik denk alleen maar: deal with it. Je bent op de Spelen, je kunt tegen iedereen boksen en niemand doet er moeilijk over."

Ook de, tot onvrede van het IOC, door IBA aangeboden premie voor medaillewinnaars in Parijs laat Heijnen koud. "Het doet er niet veel toe, net als de prijzen die we vanuit TeamNL krijgen. Je bent sporter omdat je het leuk vindt, niet voor het geld. Daarvoor ga je niet elke dag in een zweetpak staan."

Meer uit Sport

Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

55 minuten geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

2 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

17 uur geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

18 uur geleden
Pogacar wint etappe en pakt leiding in Ronde van Romandië

MARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.

19 uur geleden
Oud-winnaar Carapaz mist Ronde van Italië door blessure

ZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.

20 uur geleden
Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

1 dag geleden