Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebrek aan beeld Noord-Koreaanse hindert boksster Heijnen niet

Gebrek aan beeld Noord-Koreaanse hindert boksster Heijnen niet

PARIJS (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen wist vooraf maar weinig van haar Noord-Koreaanse tegenstander Won Ungyong. Door het restrictieve beleid van het land komt de 23-jarige Won maar weinig internationaal in actie. In de voorbereiding op haar gewonnen achtste finale op de Spelen van Parijs (4-1) kon de Roosendaalse maar één eerdere wedstrijd van de Noord-Koreaanse bekijken.

"Soms is het wel lekker om beelden te hebben, maar dit zegt ook wel weer genoeg want dan heeft ze nog niet zoveel internationale wedstrijden gebokst. Van andere mensen zijn meer beelden te vinden", zei Heijnen (25), debutante op de Spelen in Parijs, voordat ze snel de mixed zone verliet om de achtste finale van haar volgende tegenstandster Beatriz Ferreira te bekijken. De kwartfinale is woensdag.

Heijnen wist na de gewonnen eerste twee rondes al dat ze de overwinning binnen had. "De eerste ronde was inkomen, de tweede was top. In de derde ronde wilde ik dingen uitproberen voor de volgende wedstrijd omdat ik al unaniem voor stond. Maar die lukten niet helemaal en dan verlies je", zei Heijnen.

Onrust

De winnares van WK-brons in 2022 houdt zich niet veel bezig met de onrust in de bokswereld, waar de internationale bond IBA al jaren geschorst is door wanordelijkheden in het bestuur. Daarom organiseert het Internationaal Olympisch Comité (IOC) het bokstoernooi in Parijs zelf. "Ik baal er heel erg van dat er twee bonden zijn, maar ik denk alleen maar: deal with it. Je bent op de Spelen, je kunt tegen iedereen boksen en niemand doet er moeilijk over."

Ook de, tot onvrede van het IOC, door IBA aangeboden premie voor medaillewinnaars in Parijs laat Heijnen koud. "Het doet er niet veel toe, net als de prijzen die we vanuit TeamNL krijgen. Je bent sporter omdat je het leuk vindt, niet voor het geld. Daarvoor ga je niet elke dag in een zweetpak staan."

Meer uit Sport

Kunstrijders Tsiba en Danilova klaar na laatste plaats korte kür

PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.

1 uur geleden
Tennisster Rybakina in drie sets naar halve finales Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.

2 uur geleden
Marathon Londen mikt met tweedaagse op 100.000 deelnemers

LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.

6 uur geleden
Kunstschaatsster Wories uitgeschakeld na korte kür op WK

PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.

7 uur geleden
Skiër McGrath wint wereldbekerklassement slalom, dagzege Haugan

HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.

9 uur geleden
Boksster Heijnen (26) beëindigt carrière 'eerder dan gepland'

ROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.

10 uur geleden
München wil WK atletiek in 2029 of 2031

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.

10 uur geleden