
Gebouw met kantoren internationale pers bestookt in Gazastrook
GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Een raketaanval heeft in de Gazastrook een gebouw getroffen met kantoren van internationale media, waaronder persbureau Associated Press en nieuwszender al-Jazeera. Een getuige zegt dat het pand is ingestort.
Een Israëlische legerwoordvoerder zei dat het gebouw is bestookt omdat daar materieel van de militante Palestijnse beweging Hamas lag. Hij voegde eraan toe dat de eigenaar van het gebouw van 13 verdiepingen voorafgaand aan de aanval was gewaarschuwd voor de raketaanval. Daardoor konden mensen uit de toren worden geëvacueerd. In het pand bevonden zich naast internationale media ook kantoren van andere organisaties en appartementen. Over mogelijke slachtoffers is nog niets bekend.
Een woordvoerder van het Witte Huis twitterde dat Washington Israël heeft aangesproken over de aanval op de toren. "We hebben direct aan de Israëli's gecommuniceerd dat het waarborgen van de veiligheid van journalisten en onafhankelijke media een primaire verantwoordelijkheid is."
2000 raketten
Wael al-Dahdouh, bureauchef van al-Jazeera in Gaza, noemde het "vreselijk" dat de kantoren van internationale media door de raketaanval zijn getroffen. Voorman Gary Pruitt van AP zei "geschokt en ontzet" te zijn door actie van de Israëliërs. "Ze wisten dat er journalisten waren."
Israël en militante Palestijnen bestoken elkaar al dagen. De Israëlische strijdkrachten zeggen dat sinds maandag meer dan 2000 raketten zijn afgevuurd vanuit de Palestijnse enclave aan de kust. Israël reageerde door op grote schaal luchtaanvallen uit te voeren op doelen in het gebied.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een van de bekendste dissidenten van het communistische Cuba, José Daniel Ferrer, is in ballingschap gegaan in de Verenigde Staten. De mensenrechtenactivist heeft het land verlaten, meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft de stemming over songfestivaldeelname van Israël geannuleerd gezien de recente ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Dat laat de songfestivalorganisator weten.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense president Zelensky bezoekt vrijdag de Amerikaanse president Trump. Ze hebben een werklunch, meldt het Witte Huis.
14 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Eurocommissaris Michael McGrath (Democratie) maakt zich grote zorgen over de toenemende agressie en dreigementen tegen politici. "Als dat niet wordt aangepakt, krijgen we een democratie die minder representatief is", zei hij.
15 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is geland in het Egyptische Sharm-el-Sheikh. Hij zal daar een internationale top over Gaza voorzitten, samen met de Egyptische president.
17 minuten geledenBRUSSEL/MOSKOU (ANP) - De Russische onderzeeër die de afgelopen dagen onder escorte van de marine Nederland passeerde, heeft volgens de NAVO wel degelijk averij. De Novorossiejsk "hinkt" naar huis, sneert NAVO-chef Mark Rutte, nadat Rusland nog had ontkend dat er iets aan de onderzeeboot mankeert.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Mexico is opgelopen naar 64. Ook worden nog 65 mensen vermist, meldt persbureau AFP.
1 uur geleden