Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebouw in Turnhout grotendeels verwoest na gasexplosie

Gebouw in Turnhout grotendeels verwoest na gasexplosie

TURNHOUT (ANP/BELGA) - Een appartementengebouw van vier verdiepingen in het Belgische Turnhout is grotendeels verwoest na een gasexplosie. Volgens de brandweer dreigt ook de rest van het pand in te storten. Op beelden is te zien dat halve verdiepingen naar beneden zijn gestort door de knal.

De krant HLN meldt dat er tien mensen aanwezig waren in het gebouw. Een persoon zou zijn gered en is naar het ziekenhuis gebracht. De hulpdiensten zouden contact hebben met een tweede persoon, die is ongedeerd gebleven. Nog acht mensen worden volgens de Belgische krant vermist. De politie heeft gezegd dat nog niet bekend is hoeveel slachtoffers er zijn.

De hulpdiensten zijn groots uitgerukt voor de explosie. De politie heeft speurhonden meegenomen om mensen onder het puin te zoeken en er is een graafmachine om brokstukken op te ruimen. Ook is er een speciaal medisch plan afgekondigd om eventuele slachtoffers zo snel mogelijk te helpen.

Volgens HLN zijn de brokstukken honderden meters ver geslingerd door de ontploffing. Meerdere auto's in de omgeving zijn beschadigd door rondvliegend puin.

De politie roept mensen op om het gebied rond de Boerenkrijglaan en de Steenweg op Gierle te vermijden.

Meer uit Buitenland

Doden door zelfmoordaanslag bij rechtbank in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.

19 minuten geleden
Rusland claimt verdere opmars in Koepjansk en Pokrovsk

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.

23 minuten geleden
Man in Duitsland opgepakt voor oproepen tot aanvallen op politici

DORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.

40 minuten geleden
Premier India spreekt over samenzwering na explosie bij fort

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.

53 minuten geleden
Roemenië vindt mogelijke droneresten na aanval op Oekraïne

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - In Roemenië zijn vermoedelijke resten van een drone gevonden, zo'n 5 kilometer binnen de landsgrenzen. Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dit na een nachtelijke Russische aanval op Oekraïense havens aan de Donau.

2 uur geleden
Nog veel onduidelijk over fatale explosie in New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India kan nog niet met zekerheid zeggen wat de fatale explosie van een auto in New Delhi veroorzaakte. Minister van Binnenlandse Zaken Amit Shah liet maandagavond laat weten "alle opties open te houden" in afwachting van het politieonderzoek. Bij de explosie kwamen meerdere mensen om het leven.

4 uur geleden
Thailand laat VS weten dat deal met Cambodja wordt opgeschort

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand gaat aan de Verenigde Staten laten weten dat het vredesakkoord met Cambodja niet verder wordt geïmplementeerd. Daarmee is de deal tussen de twee Zuidoost-Aziatische landen, die in het bijzijn van president Donald Trump werd ondertekend, voorlopig van de baan.

5 uur geleden