Gebouw aanmeldcentrum IND in Ter Apel ontruimd om poederbrief
TER APEL (ANP) - Het gebouw waar het aanmeldcentrum van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in het Groningse Ter Apel zit, is woensdag aan het einde van de ochtend ontruimd. Dat bevestigt een IND-woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. In de postkamer is vermoedelijk een poederbrief aangetroffen.
De woordvoerder weet niet hoeveel mensen in het gebouw waren toen het evacuatieplan iets voor het middaguur in werking werd gesteld. "De hulpdiensten zijn er en we wachten op hun bevindingen." Volgens de politie gaat het om tientallen mensen die naar buiten moesten.
Zo'n twee uur na de ontruiming doet de politie in samenwerking met de brandweer nog onderzoek naar de mogelijke poederbrief. Dat zal nog even duren, aldus een woordvoerster. Ze laat weten dat ondertussen een deel van de geëvacueerde mensen de werkzaamheden weer heeft opgepakt in een deel van het pand dat kan worden afgesloten. Anderen zijn tijdelijk ergens anders op het terrein ondergebracht, aldus politie en Veiligheidsregio Groningen.
In het gebouw voeren IND-medewerkers het eerste gesprek met vreemdelingen voor hun asieltraject.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
7 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden