Geboortecijfer Japan gekelderd
TOKIO (ANP/RTR) - Het aantal geboortes in Japan bereikte dit jaar een historisch dieptepunt. Er zijn volgens de autoriteiten 846.000 kinderen geboren, tegenover 918.000 vorig jaar.
Het is de eerste keer in de recente geschiedenis dat het geboortecijfer onder de 900.000 duikt. Dat is niet voorgekomen sinds in 1899 werd begonnen met het bijhouden van die cijfers.
Een functionaris spreekt van de grootste afname van het aantal geboortes sinds 1975. Dat komt onder meer doordat het aantal vrouwen tussen de 25 en 39 jaar is afgenomen.
Het sterftecijfer lag bovendien fors hoger dan het geboortecijfer. Er overleden in Japan 512.000 mensen meer dan er kinderen zijn geboren. Het is de eerste keer dat die kloof zo groot is.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.
2 uur geledenLAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Sint-Petersburg, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.
4 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.
9 uur geleden