Geboortecijfer Japan gekelderd
TOKIO (ANP/RTR) - Het aantal geboortes in Japan bereikte dit jaar een historisch dieptepunt. Er zijn volgens de autoriteiten 846.000 kinderen geboren, tegenover 918.000 vorig jaar.
Het is de eerste keer in de recente geschiedenis dat het geboortecijfer onder de 900.000 duikt. Dat is niet voorgekomen sinds in 1899 werd begonnen met het bijhouden van die cijfers.
Een functionaris spreekt van de grootste afname van het aantal geboortes sinds 1975. Dat komt onder meer doordat het aantal vrouwen tussen de 25 en 39 jaar is afgenomen.
Het sterftecijfer lag bovendien fors hoger dan het geboortecijfer. Er overleden in Japan 512.000 mensen meer dan er kinderen zijn geboren. Het is de eerste keer dat die kloof zo groot is.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.
16 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.
31 minuten geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Volgens Cambodja heeft het Thaise leger bombardementen uitgevoerd tot "diep" in het Cambodjaanse grondgebied. Daarbij zou ook de provincie Siem Reap getroffen zijn, de regio waar het eeuwenoude tempelcomplex Angkor Wat ligt. Dat is met afstand de belangrijkste toeristische trekpleister van Cambodja.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Toetreding van Oekraïne tot de EU speelt een cruciale rol bij de vredesonderhandelingen, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding). Ze ziet de toetreding als een "politiek anker" van de veiligheidsgaranties die Oekraïne wil hebben, zei Kos maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn van cruciaal belang voor zowel Oekraïne als de rest van Europa, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. Het gaat wat haar betreft om troepen en militaire capaciteit, zodat Oekraïne in staat is zichzelf te verdedigen. Als de Russen de Donbas in handen krijgen, "is het fort gevallen en gaan ze door met het innemen van heel Oekraïne. En als Oekraïne valt, zijn andere regio's in gevaar", zei Kallas bij aankomst in Brussel.
2 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten laten de man vrij die was aangehouden na de dodelijke schietpartij op Brown University. "Ik denk dat het eerlijk is om te zeggen dat er geen reden is om hem als mogelijke verdachte te beschouwen", zei procureur-generaal Peter Neronha van Rhode Island tegen de pers. Hij wilde niet in detail treden over hoe het onderzoek ervoor staat. "Het is duidelijk dat de moordenaar nog rondloopt en daarom gaan we het plan van aanpak niet prijsgeven."
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michele zijn zondag dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Dat heeft de familie laten weten aan nieuwszender CNN. De politie gaat uit van een misdrijf. Volgens entertainmentsite People melden meerdere bronnen dat de zoon van het stel hierbij betrokken was. Hij zou worden verhoord, maar de politie heeft dat nog niet bevestigd.
4 uur geleden