
Geboortecijfer in Westen sinds 1960 gehalveerd
PARIJS (ANP) - Het geboortecijfer in westerse landen is sinds 1960 meer dan gehalveerd. In 2022 kregen vrouwen volgens de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gemiddeld 1,5 kind, terwijl er 62 jaar eerder nog 3,3 kinderen per vrouw werden geboren.
Het gaat alleen over landen die aangesloten zijn bij de OESO. Die club werd in 1961 opgericht door een groep West-Europese landen, de Verenigde Staten en Canada. Later kwam daar een aantal Oost-Europese landen bij. Ook onder meer Australië, Chili en Japan sloten zich aan.
Tegenwoordig kiezen veel vrouwen ervoor om later of helemaal geen kinderen te krijgen, staat in een rapport van OESO. Meerdere landen proberen nu het geboortecijfer weer te verhogen door families financieel te ondersteunen, maar volgens de OESO is dat niet genoeg om de zorgen over economische onzekerheid weg te nemen.
Zuid-Korea heeft met slechts 0,7 baby per vrouw het laagste geboortecijfer. In Israël krijgen vrouwen gemiddeld 2,9 kinderen, het hoogste aantal van alle OESO-landen. In Nederland ligt het geboortecijfer op 1,5, gelijk aan het OESO-gemiddelde.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.
13 minuten geledenOSLO (ANP) - Nederland en negen andere Noord-Europese landen nodigen voortaan Oekraïne uit voor vergaderingen van hun militaire verbond. Ook mag Oekraïne in het vervolg meedoen met hun militaire oefeningen en gaan ze van elkaar leren, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.
32 minuten geledenMELITOPOL (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Melitopol in de regio Zaporizja is een bronzen buste van Jozef Stalin onthuld. Volgens de plaatselijke pro-Russische Communistische Partij is het beeld het eerste monument voor Stalin in het door Rusland ingenomen deel van Oekraïne.
39 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft twee Oekraïense diplomaten het land uitgezet die als spion zouden hebben gewerkt, maakte de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó bekend op Facebook. Eerder op de dag meldde de Oekraïense veiligheidsdienst juist twee mensen te hebben opgepakt die spioneerden voor de Hongaarse staat.
52 minuten geledenOSLO (ANP) - De leiders van de coalitie van bereidwillige landen houden zaterdag een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ze bespreken dan onder meer het werk aan een staakt-het-vuren, dat idealiter nog dit weekend van kracht zou worden, zeggen Noord-Europese leiders. Een aantal leiders reist mogelijk naar Oekraïne voor de vergadering.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben via hun medewerkers felicitaties uitgewisseld op de tachtigste herdenkingsdag van het einde van de Tweede Wereldoorlog. Dat schrijft het Russische staatspersbureau TASS op basis van het Kremlin.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - De inauguratie van paus Leo vindt op 18 mei plaats. De mis voor het begin van zijn pontificaat begint dan om 10.00 uur op het Sint-Pietersplein, aldus het Vaticaan.
1 uur geleden