
Geboortecijfer in Westen sinds 1960 gehalveerd
PARIJS (ANP) - Het geboortecijfer in westerse landen is sinds 1960 meer dan gehalveerd. In 2022 kregen vrouwen volgens de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gemiddeld 1,5 kind, terwijl er 62 jaar eerder nog 3,3 kinderen per vrouw werden geboren.
Het gaat alleen over landen die aangesloten zijn bij de OESO. Die club werd in 1961 opgericht door een groep West-Europese landen, de Verenigde Staten en Canada. Later kwam daar een aantal Oost-Europese landen bij. Ook onder meer Australië, Chili en Japan sloten zich aan.
Tegenwoordig kiezen veel vrouwen ervoor om later of helemaal geen kinderen te krijgen, staat in een rapport van OESO. Meerdere landen proberen nu het geboortecijfer weer te verhogen door families financieel te ondersteunen, maar volgens de OESO is dat niet genoeg om de zorgen over economische onzekerheid weg te nemen.
Zuid-Korea heeft met slechts 0,7 baby per vrouw het laagste geboortecijfer. In Israël krijgen vrouwen gemiddeld 2,9 kinderen, het hoogste aantal van alle OESO-landen. In Nederland ligt het geboortecijfer op 1,5, gelijk aan het OESO-gemiddelde.
Meer uit Buitenland
AUSCHWITZ (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben donderdag de slachtoffers van de Holocaust herdacht met een mars bij het naziconcentratiekamp Auschwitz. Onder de aanwezigen waren zo'n tachtig overlevenden van de Holocaust en Israëliërs die recent door Hamas waren gegijzeld in de Gazastrook.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - NAVO-topman Mark Rutte heeft donderdag een gesprek gehad met de Amerikaanse president Donald Trump over de oorlog in Oekraïne. De Nederlandse oud-premier zei na afloop dat Rusland stappen moet zetten in de onderhandelingen over de oorlog en niet Oekraïne.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De raket die een woongebouw in de Oekraïense hoofdstad Kyiv in de nacht van woensdag op donderdag raakte was van Noord-Koreaanse makelij. President Volodymyr Zelensky heeft dat op sociale media gezegd op basis van voorlopige bevindingen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS willen dat Rusland accepteert dat Oekraïne een eigen leger behoudt, meldt persbureau Bloomberg. Volgens ingewijden zou de Amerikaanse gezant Steve Witkoff in zijn volgende gesprek met de Russische president Vladimir Poetin eisen dat het Kremlin het doel van volledige ontwapening in Oekraïne laat vallen.
7 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA) - De Sixtijnse Kapel in Vaticaanstad is vanaf maandag gesloten voor bezoekers zodat het Vaticaan het conclaaf kan voorbereiden. In de beroemde zaal wordt traditioneel de nieuwe paus verkozen, maar het is nog niet duidelijk wanneer die stemprocedure zal beginnen.
8 uur geledenLONDON (ANP/RTR) - De Europese Commissie zal ergens in de komende twee weken een plan presenteren voor het uitfaseren van de import van alle Russische fossiele brandstoffen. Dat kondigde voorzitter Ursula von der Leyen aan na een bijeenkomst over energie in Londen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - UNICEF waarschuwt dat de hulpvoorraden in de Gazastrook bijna op zijn. Doordat Israël geen nieuwe humanitaire hulp toelaat in het gebied zou de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties nauwelijks nog in staat zijn om Palestijnse kinderen de hulp te bieden die ze nodig hebben.
11 uur geleden