Geblesseerden Depay, De Jong en Koopmeiners verlaten Oranje
ZEIST (ANP) - Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners ontbreken in de selectie van het Nederlands elftal voor de afsluitende groepswedstrijd in de Nations League tegen België van komende zondag. De drie internationals liepen donderdag in Warschau tegen Polen (0-2) blessures op.
Bondscoach Louis van Gaal roept met middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey twee vervangers op. Beide spelers doen vrijdagavond eerst nog mee met Jong Oranje in de oefenwedstrijd tegen Jong België voordat ze zaterdag de overstap maken naar het 'grote' Oranje. Gravenberch (Bayern München) en Brobbey (Ajax) maakten al deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, maar een uitnodiging voor de definitieve groep kregen ze niet. Gravenberch speelde tot dusverre tien interlands voor Oranje, Brobbey wacht nog op zijn debuut.
Depay en De Jong vielen tegen Polen beiden uit met een bovenbeenblessure. Koopmeiners verliet het veld al na enkele minuten per brancard met een hoofdblessure. De middenvelder blijkt een hersenschudding te hebben. Steven Berghuis, die uitviel met rugklachten, blijft wel bij de selectie voor het duel met België.
Eindzege
Het Nederlands elftal is door de zege op Polen nagenoeg zeker van de eindzege in groep 4 van de A-divisie van de Nations League. Oranje heeft een voorsprong van 3 punten op België. De Belgen moeten in de Johan Cruijff Arena met minimaal drie doelpunten verschil winnen, gerekend vanaf 4-1, om Oranje nog te kunnen passeren. Onderling resultaat gaat namelijk boven doelsaldo. Nederland won begin juni in Brussel met 4-1 van België.
In aanloop naar de confrontatie van zondag traint Oranje zaterdag om 12.00 uur in Zeist. Van Gaal geeft even daarna, om 14.00 uur, een persconferentie.
De wedstrijd tegen België is voor het Nederlands elftal de laatste test voordat op maandag 21 november het WK begint met een ontmoeting met Senegal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
2 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
19 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
23 uur geleden