Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geblesseerden Depay, De Jong en Koopmeiners verlaten Oranje

Geblesseerden Depay, De Jong en Koopmeiners verlaten Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners ontbreken in de selectie van het Nederlands elftal voor de afsluitende groepswedstrijd in de Nations League tegen België van komende zondag. De drie internationals liepen donderdag in Warschau tegen Polen (0-2) blessures op.

Bondscoach Louis van Gaal roept met middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey twee vervangers op. Beide spelers doen vrijdagavond eerst nog mee met Jong Oranje in de oefenwedstrijd tegen Jong België voordat ze zaterdag de overstap maken naar het 'grote' Oranje. Gravenberch (Bayern München) en Brobbey (Ajax) maakten al deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, maar een uitnodiging voor de definitieve groep kregen ze niet. Gravenberch speelde tot dusverre tien interlands voor Oranje, Brobbey wacht nog op zijn debuut.

Depay en De Jong vielen tegen Polen beiden uit met een bovenbeenblessure. Koopmeiners verliet het veld al na enkele minuten per brancard met een hoofdblessure. De middenvelder blijkt een hersenschudding te hebben. Steven Berghuis, die uitviel met rugklachten, blijft wel bij de selectie voor het duel met België.

Eindzege

Het Nederlands elftal is door de zege op Polen nagenoeg zeker van de eindzege in groep 4 van de A-divisie van de Nations League. Oranje heeft een voorsprong van 3 punten op België. De Belgen moeten in de Johan Cruijff Arena met minimaal drie doelpunten verschil winnen, gerekend vanaf 4-1, om Oranje nog te kunnen passeren. Onderling resultaat gaat namelijk boven doelsaldo. Nederland won begin juni in Brussel met 4-1 van België.

In aanloop naar de confrontatie van zondag traint Oranje zaterdag om 12.00 uur in Zeist. Van Gaal geeft even daarna, om 14.00 uur, een persconferentie.

De wedstrijd tegen België is voor het Nederlands elftal de laatste test voordat op maandag 21 november het WK begint met een ontmoeting met Senegal.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

4 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

4 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

4 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

4 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

8 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

8 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

8 uur geleden