Geblesseerden Depay, De Jong en Koopmeiners verlaten Oranje
ZEIST (ANP) - Memphis Depay, Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners ontbreken in de selectie van het Nederlands elftal voor de afsluitende groepswedstrijd in de Nations League tegen België van komende zondag. De drie internationals liepen donderdag in Warschau tegen Polen (0-2) blessures op.
Bondscoach Louis van Gaal roept met middenvelder Ryan Gravenberch en aanvaller Brian Brobbey twee vervangers op. Beide spelers doen vrijdagavond eerst nog mee met Jong Oranje in de oefenwedstrijd tegen Jong België voordat ze zaterdag de overstap maken naar het 'grote' Oranje. Gravenberch (Bayern München) en Brobbey (Ajax) maakten al deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal, maar een uitnodiging voor de definitieve groep kregen ze niet. Gravenberch speelde tot dusverre tien interlands voor Oranje, Brobbey wacht nog op zijn debuut.
Depay en De Jong vielen tegen Polen beiden uit met een bovenbeenblessure. Koopmeiners verliet het veld al na enkele minuten per brancard met een hoofdblessure. De middenvelder blijkt een hersenschudding te hebben. Steven Berghuis, die uitviel met rugklachten, blijft wel bij de selectie voor het duel met België.
Eindzege
Het Nederlands elftal is door de zege op Polen nagenoeg zeker van de eindzege in groep 4 van de A-divisie van de Nations League. Oranje heeft een voorsprong van 3 punten op België. De Belgen moeten in de Johan Cruijff Arena met minimaal drie doelpunten verschil winnen, gerekend vanaf 4-1, om Oranje nog te kunnen passeren. Onderling resultaat gaat namelijk boven doelsaldo. Nederland won begin juni in Brussel met 4-1 van België.
In aanloop naar de confrontatie van zondag traint Oranje zaterdag om 12.00 uur in Zeist. Van Gaal geeft even daarna, om 14.00 uur, een persconferentie.
De wedstrijd tegen België is voor het Nederlands elftal de laatste test voordat op maandag 21 november het WK begint met een ontmoeting met Senegal.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
23 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden