Geblesseerde Vetter staakt na vijf nummers olympische zevenkamp
SAINT-DENIS (ANP) - Anouk Vetter is geblesseerd geraakt bij het verspringen en moet daarom noodgedwongen de olympische zevenkamp na vijf onderdelen staken. Dat meldde de Atletiekunie vanuit het Stade de France. Vetter won drie jaar geleden olympisch zilver. De aard van haar kwetsuur is nog niet bekend.
De 31-jarige atlete draaide al een moeizame wedstrijd. Ze bezette na de eerste dag de negende plaats. Op de Spelen van Tokio leidde ze destijds na de eerste vier onderdelen.
Vetter kende ook uitschieters in haar prestaties. Ze begon met 13,49 op de 100 meter horden, sprong 1,74 hoog, stootte de kogel naar 15,07 en sloot de eerste dag af met 24,36 op de 200 meter. Bij het verspringen, het eerste onderdeel van de tweede dag, noteerde ze 6,12 als beste sprong. Ze had wel drie geldige pogingen.
Vetter is de Nederlandse meerkampster met de meeste medailles in de zevenkamp op de grote titeltoernooien. Ze werd in 2016 in Amsterdam Europees kampioene, veroverde brons op de WK van 2017 in Londen, verraste in 2021 met zilver op de Olympische Spelen van Tokio, won in 2022 in Eugene zilver op de WK in een Nederlands record van 6867 punten en greep vorig jaar op de WK in Boedapest brons.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
55 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters kunnen leven met de zilveren medaille op de ploegenachtervolging. "We hebben alles gegeven", zei Joy Beune bij de NOS. "Dan moet je trots zijn op zilver. Dit gaan we vieren."
3 uur geleden