
Geblesseerde Neymar moet debuut voor Al-Hilal uitstellen
RIYAD (ANP) - Neymar moet zijn debuut voor zijn nieuwe club Al-Hilal uit Saudi-Arabië uitstellen. Volgens trainer Jorge Jesus kampt de Braziliaan met een lichte blessure. Mogelijk is hij pas over een maand beschikbaar.
Jesus snapt niet waarom Neymar is opgeroepen voor de komende interlands van Brazilië tegen Bolivia (8 september) en Peru (12 september). "Daar is hij nog niet klaar voor ", zei de coach. "Dat hadden ze daar toch moeten weten."
De 31-jarige Neymar staat al sinds februari aan de kant met een enkelblessure. Hij verliet vorige week Paris Saint-Germain voor Al-Hilal, dat naar verluidt 90 miljoen euro voor hem betaalde. De Braziliaan ondertekende een contract voor twee seizoenen. Volgen verschillende media gaat hij 160 miljoen euro verdienen. Zonder Neymar speelde Al-Hilal zaterdag gelijk tegen Al-Fayha (1-1).
Al-Hilal nam zondag aanvaller Aleksander Mitrovic voor 50 miljoen euro over van Fulham. De kapitaalkrachtige club versterkte zich de afgelopen weken ook al met doelman Bono (FC Sevilla), Malcom (Zenit Sint Petersburg), Ruben Neves (Wolverhampton Wanderers), Kalidou Koulibaly (FC Chelsea) en Sergej Milinkovic-Savic (Lazio).
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP) - Chelsea staat zondag in de finale van het WK voetbal voor clubs. De Londenaren wonnen in het MetLife Stadium van East Rutherford voor ruim 70.000 toeschouwers met 2-0 van het Braziliaanse Fluminense. Chelsea speelt de eindstrijd in hetzelfde stadion tegen de winnaar van de andere halve finale tussen Real Madrid en Paris Saint-Germain. Dit duel staat woensdag eveneens in New Jersey op het programma.
8 uur geledenLUZERN (ANP) - Zweden heeft op het EK voetbal in Zwitserland met 3-0 gewonnen van Polen. Het elftal van bondscoach Peter Gerhardsson won op dinsdagavond het tweede groepsduel door drie rake kopballen in de Swissporarena van Luzern. Zweden verzekerde zich net als Duitsland van een plaats in de kwartfinales. Polen en Denemarken zijn in Groep C uitgeschakeld.
8 uur geledenBAZEL (ANP) - Duitsland heeft de tweede groepswedstrijd op het EK in Zwitserland met 2-1 gewonnen van Denemarken. Daarmee is Duitsland dicht bij de kwartfinales. Duitsland had het eerste groepsduel met Polen ook al met 2-0 gewonnen en speelt nog tegen Zweden.
11 uur geledenZURICH (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft een kleine 24 uur voor het EK-duel met titelverdediger Engeland nog geen duidelijkheid over de inzetbaarheid van al zijn beoogde basisspeelsters. "We gaan zo tijdens de training bekijken of iedereen fit is. Ik heb nog geen opstelling bekendgemaakt, omdat dat niet kan", zei Jonker aan het einde van zijn persconferentie, waarna hij niet meer wilde aangeven van wie het meespelen twijfelachtig is.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieprogramma voor het seizoen 2025/2026 in de Vrouwen Eredivisie bekendgemaakt. Het voetbalseizoen gaat van start met de Supercup op zaterdag 23 augustus. Dan staan kampioen FC Twente en nummer 2 PSV tegenover elkaar.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam besloten. Volgens het hof zijn er nog voldoende redenen om hem vast te houden, onder meer het risico dat hij naar het buitenland vlucht. Oud-international Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. De rechtbank heeft hem in totaal 7,5 jaar cel opgelegd. De zaak loopt momenteel in hoger beroep en is in de voorbereidende fase.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Diogo Jota en zijn jongere broer André Silva reden vorige week donderdag waarschijnlijk te hard toen hun auto in Noord-Spanje van de snelweg raakte. Dat meldt de Spaanse politie na onderzoek. Beide Portugese voetballers kwamen om het leven.
15 uur geleden