Geblesseerde Malacia onzeker voor finale Feyenoord tegen Roma
ROTTERDAM (ANP) - Tyrell Malacia mist mogelijk de finale van Feyenoord tegen AS Roma in de Conference League. De linksback kampt met een hamstringblessure en is zondag sowieso niet inzetbaar tijdens de laatste competitiewedstrijd, in De Kuip tegen FC Twente.
Volgens Feyenoord wordt pas later duidelijk of Malacia op 25 mei tijdens de Europese eindstrijd in Tirana kan meedoen. De 22-jarige verdediger is wel opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende vier interlands in de Nations League in juni.
Trainer Arne Slot heeft goede hoop dat Malacia snel herstelt. De coach sluit niet uit dat zijn linksback de training volgende week alweer kan hervatten, zei hij op een persconferentie. Slot wil nog geen uitspraken doen over een mogelijke rentree van Justin Bijlow dit seizoen. De doelman richtte zich eigenlijk al op het nieuwe voetbaljaar, omdat hij niet durfde te voorspellen dat Feyenoord de finale van de Conference League zou bereiken. Hij traint op dit moment hard om sneller dan verwacht terug te komen.
Feyenoord gaat volgende week naar Portugal om zich voor te bereiden op de eerste Europese finale in twintig jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
11 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
13 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
4 uur geleden