Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geblesseerde judoka Savelkouls in loop van week naar Nederland

Geblesseerde judoka Savelkouls in loop van week naar Nederland

PARIJS (ANP) - Judoka Tessie Savelkouls wordt in de loop van de week naar Nederland vervoerd. Dat laat de atlete, die dit weekeinde in Parijs zwaar geblesseerd raakte aan een knie, vanuit de Franse hoofdstad weten. "In eigen land zal verder onderzoek en behandeling plaatsvinden en bekijken we hoe we het beste aan het herstel kunnen werken", aldus Savelkouls.

De 27-jarige judoka in de klasse boven de 78 kilogram raakte bij de Grand Slam in Parijs in haar eerste partij geblesseerd. "Mijn knie raakte uit de kom en deze is in het ziekenhuis weer teruggezet. Daarna heb ik een lange operatie ondergaan. Ik ben in goede handen bij de medische staf en word uitstekend verzorgd. Maar ja, wat een mooie dag in Parijs had moeten worden is anders verlopen dan ik had verwacht."

De Gelderse was al vrijwel zeker van kwalificatie voor de Olympische Spelen van Tokio en gold op basis van haar recente prestaties zelfs als outsider voor een medaille. Savelkouls won eind vorig jaar de Judo World Masters en pakte afgelopen maand zilver bij de Grand Prix in Tel Aviv. Bondscoach Maarten Arens liet onmiddellijk na het incident al doorschemeren dat Tokio waarschijnlijk niet meer haalbaar is. "Het ziet er heel slecht uit. Maar laten we afwachten."

Uit Parijs dankte Savelkouls "voor alle berichtjes en interesse in mij. Dat doet mij en mijn vrouw Kiki goed."

Meer uit Sport

Benoot na seizoen van Visma - Lease a Bike naar Decathlon

LA MOTTE-SERVOLEX (ANP) - Tiesj Benoot vertrekt aan het einde van het jaar bij de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De 31-jarige Belg gaat de komende drie jaar rijden voor Decathlon CMA CGM, het huidige Decathlon-AG2R. Dat maakte de Franse ploeg bekend.

7 uur geleden
Sabalenka naar laatste acht US Open

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld versloeg in twee sets Cristina Bucsa uit Spanje: 6-1 6-4.

14 uur geleden
Djokovic eenvoudig naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als zevende geplaatste Serviër won in drie sets van de Duitser Jan-Lennard Struff: 6-3 6-3 6-2.

15 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar laatste acht US Open

NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder setverlies de laatste acht van de US Open bereikt. De als tweede geplaatste Spanjaard rekende in drie sets af met de Fransman Arthur Rinderknech: 7-6 (3) 6-3 6-4.

20 uur geleden
Van Liere neemt met dertiende plaats afscheid van toppaard Hermès

CROZET (ANP) - Dressuuramazone Dinja van Liere is bij de Europese kampioenschappen in Crozet als dertiende geëindigd op de kür op muziek. Het was de laatste keer dat ze in actie kwam met haar toppaard Hermès, met wie ze vorig jaar bij de Olympische Spelen in Parijs als vierde eindigde.

1 dag geleden
Winnaar Piastri voelde zich vanaf de eerste ronde 'in controle'

ZANDVOORT (ANP) - Oscar Piastri heeft met zijn zevende zege van het seizoen duidelijk gemaakt dat hij de grote favoriet is om Max Verstappen te onttronen als wereldkampioen in de Formule 1. De Australiër reed in de Dutch Grand Prix vakkundig naar de zege. "Ik voelde vanaf de eerste ronde dat ik de controle had. Ik kon het tempo opvoeren wanneer ik het nodig had", zei Piastri in het flashinterview op de baan van Zandvoort.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege in Vuelta en loopt uit op Almeida

ESTACIÓN DE ESQUÍ DE VALDEZCARAY (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Vuelta. De Deen van Visma - Lease a Bike won de negende etappe, een bergrit van Alfaro naar Estación de Esquí de Valdezcaray, na een solo op de laatste beklimming. De Brit Tom Pidcock werd tweede en de Portugees João Almeida derde.

1 dag geleden