Geblesseerde Engelse spits Kane weet zeker dat hij EK haalt
LONDEN (ANP) - De geblesseerde Engelse spits Harry Kane weet zeker dat hij de komende zomer kan deelnemen aan het Europees kampioenschap voetbal. Hij verwacht in april voldoende te zijn hersteld van een operatie aan zijn linker hamstring om terug te keren bij Tottenham Hotspur.
Bondscoach Gareth Southgate en Spurs-trainer José Mourinho bevestigden onafhankelijk van elkaar dat ze verwachten dat Kane dit seizoen nog in de Premier League gaat spelen. Het EK is kort na het einde van die competitie. Kane is aanvoerder en topscorer van Engeland.
"Op dit moment kom ik nog niet verder dan oefeningen in de fitness", zei Kane. "Maar over een paar weken sta ik weer op het veld en ga ik trainen. Ik maak heel veel progressie en word met de dag sterker. Daarom twijfel ik er ook niet aan of het gaat lukken. Ik ben op tijd fit voor het EK."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
8 uur geleden