Geblesseerde Djokovic slaat training over in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zaterdag de training overgeslagen vanwege de buikspierblessure die de achtvoudig kampioen van de Australian Open vrijdag opliep. Dat gebeurde in zijn partij uit de derde ronde tegen de Amerikaan Taylor Fritz.
Zijn coach Goran Ivanisevic bevestigde tegen ESPN dat de Servische tennisser zich medisch laat onderzoeken. Hij zal daarna beslissen of hij zondag in de vierde ronde op het grand slam van Melbourne kan spelen tegen de Canadees Milos Raonic.
De 33-jarige Djokovic liep zijn blessure op bij een val in de derde set tegen Fritz. Daarna bewoog hij moeizamer en vooral bij zijn service en forehand leek de Servische tennisser last te hebben. Hij speelde na behandeling wel door en won uiteindelijk in vijf sets.
De organisatie van de Australian Open gunt de nummer 1 van de wereld zoveel mogelijk hersteltijd. De partij tegen Raonic is zondagavond als laatste geprogrammeerd in de Rod Laver Arena. Toernooibaas Craig Tiley twijfelde er niet aan dat Djokovic zal spelen. "We zullen hem zien. Hij is veerkrachtig, hij is taai," zei hij bij de Australische omroep Channel Nine. "Dit is zijn baan, hij voelt zich er op zijn gemak en hij pakt zijn spel gewoon weer op."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
30 minuten geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
1 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics betreurt de gevolgen van de visumproblemen voor de Russische delegatie bij de WK in Rotterdam. Dat meldt de bond in een persbericht.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben in Shanghai opnieuw met succes hun wereldtitel verdedigd. Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg versloegen in de finale van de teamsprint de Australiërs. Het Nederlandse trio werd vanaf 2019 acht keer wereldkampioen op dit onderdeel. Voor Lavreysen betekende het zijn 21e wereldtitel op de baan.
3 uur geleden