Geblesseerde Djokovic slaat duel van Servië in Davis Cup over
BELGRADO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic komt eind deze maand niet in actie voor Servië tegen Denemarken in de Davis Cup. De kopman van zijn landenploeg heeft zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijd in de eerste ronde.
De 37-jarige Djokovic kon vrijdag zijn wedstrijd in de halve finale van de Australian Open niet afmaken. Hij verloor de eerste set tegen de Duitser Alexander Zverev (7-6) en gaf op.
"Ik wist dat zelfs als ik de eerste set zou winnen, het een enorme opgave zou worden om fysiek fit genoeg te blijven om hem in de rally's bij te houden, voor wie weet nog wel twee, drie of vier uur", zei hij. "Ik had vandaag helaas niet voldoende in de tank."
Djokovic verliet onder luid boegeroep de tennisbaan in Melbourne. De tienvoudig winnaar van de Australian Open liet zaterdag op X de uitslag van een mri-scan zien. Hij bleek een spiertje in een bovenbeen te hebben gescheurd.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
46 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
2 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
21 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
22 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
1 dag geleden