Geblesseerde De Ligt niet in actie voor Oranje in Nations League
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt kan niet voor het Nederlands elftal uitkomen tijdens de finaleronde van de Nations League. De verdediger van Bayern München heeft zaterdag een kuitblessure opgelopen tijdens een training in Zeist. Hij ontbrak zondag al op de training.
De KNVB heeft de UEFA verzocht Daley Blind aan de selectie toe te voegen. De linksback van Bayern München stond op de reservelijst, net als middenvelder Tijjani Reijnders van AZ.
Het afhaken van De Ligt is de tweede grote tegenvaller voor bondscoach Ronald Koeman in de aanloop naar de halve finale van woensdag tegen Kroatië in De Kuip. Memphis Depay bleek vorige week onvoldoende hersteld van een spierblessure.
Basisspeler
De Ligt was na de terugkeer van Koeman als bondscoach weer basisspeler van Oranje. Hij kreeg tijdens de laatste interland tegen Gibraltar de voorkeur boven Jurriën Timber, die nog wel deel uitmaakt van de selectie van de nationale ploeg voor de Nations League.
Koeman mag zijn aanvankelijke selectie van 23 spelers voor de finaleronde nog veranderen als er een international voor de halve finale wegvalt door blessureleed of ziekte. Een keeper mag zelfs nog voor de finale of wedstrijd om de derde plaats worden vervangen. Die duels worden komende zondag afgewerkt.
Italië en Spanje treffen elkaar donderdag in de halve eindstrijd. Dat duel wordt net als de wedstrijd om derde plaats in Enschede gespeeld. De finale staat voor zondag in De Kuip op het programma.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
43 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
50 minuten geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
16 uur geleden