Geblesseerde De Ligt niet in actie voor Oranje in Nations League
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt kan niet voor het Nederlands elftal uitkomen tijdens de finaleronde van de Nations League. De verdediger van Bayern München heeft zaterdag een kuitblessure opgelopen tijdens een training in Zeist. Hij ontbrak zondag al op de training.
De KNVB heeft de UEFA verzocht Daley Blind aan de selectie toe te voegen. De linksback van Bayern München stond op de reservelijst, net als middenvelder Tijjani Reijnders van AZ.
Het afhaken van De Ligt is de tweede grote tegenvaller voor bondscoach Ronald Koeman in de aanloop naar de halve finale van woensdag tegen Kroatië in De Kuip. Memphis Depay bleek vorige week onvoldoende hersteld van een spierblessure.
Basisspeler
De Ligt was na de terugkeer van Koeman als bondscoach weer basisspeler van Oranje. Hij kreeg tijdens de laatste interland tegen Gibraltar de voorkeur boven Jurriën Timber, die nog wel deel uitmaakt van de selectie van de nationale ploeg voor de Nations League.
Koeman mag zijn aanvankelijke selectie van 23 spelers voor de finaleronde nog veranderen als er een international voor de halve finale wegvalt door blessureleed of ziekte. Een keeper mag zelfs nog voor de finale of wedstrijd om de derde plaats worden vervangen. Die duels worden komende zondag afgewerkt.
Italië en Spanje treffen elkaar donderdag in de halve eindstrijd. Dat duel wordt net als de wedstrijd om derde plaats in Enschede gespeeld. De finale staat voor zondag in De Kuip op het programma.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
41 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
4 uur geleden