
Geblesseerd uitgevallen Dumfries meldt zich in Zeist bij Oranje
ZEIST (ANP) - Alle 26 door bondscoach Louis van Gaal geselecteerde spelers hebben zich maandag gemeld in Zeist, waar Oranje de korte voorbereiding is gestart voor het WK in Qatar. Denzel Dumfries en Kenneth Taylor arriveerden aan het begin van de middag ook. Beide spelers vielen afgelopen weekeinde geblesseerd uit.
"Exciting times ahead!", schreef Dumfries op sociale media, bij een foto waarop hij zich goedgehumeurd meldt bij Oranje.
Dumfries ging er zondag in de 70e minuut van de uitwedstrijd van zijn club Internazionale tegen Atalanta uit met een blessure aan zijn rechterknie. De vaste rechtervleugelverdediger van Oranje werd direct vervangen. Middenvelder Taylor kreeg zaterdag in het uitduel van Ajax met FC Emmen een tik op zijn voet. Hij zei toen zelf na afloop dat hij dacht dat de blessure meeviel.
Het Nederlands elftal traint maandag om 18.30 uur voor het eerst in Zeist. Dan zal blijken of Dumfries en Taylor op het veld staan. Oranje vliegt dinsdag naar Qatar. Volgende week maandag is Senegal de eerste tegenstander in de groepsfase.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
21 minuten geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
40 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
10 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
13 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
19 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
21 uur geleden