Gebiedsverbod voor Vlaardingse loodgieter na explosie met gewonden
VLAARDINGEN (ANP) - De loodgieter uit Vlaardingen die de afgelopen maanden herhaaldelijk doelwit is geweest van aanslagen met explosieven heeft een gebiedsverbod gekregen voor een deel van de Zuid-Hollandse gemeente. Burgemeester Bert Wijbenga heeft dit besloten na de jongste explosie, in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een garagebox van de loodgieter aan de Willem Beukelszoonstraat. Door die ontploffing brandde een aangrenzende woning uit en raakten drie mensen gewond.
Het gebiedsgebod geldt voor een deel van de Oostwijk en voor de woonwijk Park Hooglede, waar de loodgieter aan de Gretha Hofstralaan een huis heeft. Die woning werd vorige week opnieuw door Wijbenga gesloten, nadat er een explosie was geweest. De burgemeester sloot de woning al twee keer eerder. Ook sloot hij bedrijfspanden van de loodgieter in de Oostwijk. Uit veiligheid voor de inwoners van de wijken is nu tot een gebiedsverbod besloten.
Wijbenga bezocht zaterdag de plek van de explosie en de brand en sprak met buurtbewoners. Hij vindt het "verschrikkelijk" dat er nu gewonden zijn gevallen. "Een gezin is zijn huis kwijt en al zijn bezittingen. We doen er alles aan om achter de opdrachtgever van deze aanslagen te komen", zegt de burgemeester. Om die te achterhalen, wordt overwogen tipgeld uit te loven. De politie surveilleert strenger in het gebied en heeft cameratoezicht ingesteld.
Na de explosie vorige week bij de woning aan de Gretha Hofstralaan zijn twee personen aangehouden die ervan worden verdacht, betrokken te zijn geweest bij de uitvoering van de aanslag: een 16-jarige jongen uit Hellevoetsluis en een 23-jarige man uit Rotterdam. In februari werd een 19-jarige man uit Strijen aangehouden in de buurt van de Gretha Hofstralaan. Hij had een explosief bij zich. Een 27-jarige Rotterdammer stond vorige week terecht voor betrokkenheid bij een explosie in december bij dezelfde woning. Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van dertig maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk, geƫist.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.
10 uur geleden