Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebiedsverbod voor Vlaardingse loodgieter na explosie met gewonden

Gebiedsverbod voor Vlaardingse loodgieter na explosie met gewonden

VLAARDINGEN (ANP) - De loodgieter uit Vlaardingen die de afgelopen maanden herhaaldelijk doelwit is geweest van aanslagen met explosieven heeft een gebiedsverbod gekregen voor een deel van de Zuid-Hollandse gemeente. Burgemeester Bert Wijbenga heeft dit besloten na de jongste explosie, in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een garagebox van de loodgieter aan de Willem Beukelszoonstraat. Door die ontploffing brandde een aangrenzende woning uit en raakten drie mensen gewond.

Het gebiedsgebod geldt voor een deel van de Oostwijk en voor de woonwijk Park Hooglede, waar de loodgieter aan de Gretha Hofstralaan een huis heeft. Die woning werd vorige week opnieuw door Wijbenga gesloten, nadat er een explosie was geweest. De burgemeester sloot de woning al twee keer eerder. Ook sloot hij bedrijfspanden van de loodgieter in de Oostwijk. Uit veiligheid voor de inwoners van de wijken is nu tot een gebiedsverbod besloten.

Wijbenga bezocht zaterdag de plek van de explosie en de brand en sprak met buurtbewoners. Hij vindt het "verschrikkelijk" dat er nu gewonden zijn gevallen. "Een gezin is zijn huis kwijt en al zijn bezittingen. We doen er alles aan om achter de opdrachtgever van deze aanslagen te komen", zegt de burgemeester. Om die te achterhalen, wordt overwogen tipgeld uit te loven. De politie surveilleert strenger in het gebied en heeft cameratoezicht ingesteld.

Na de explosie vorige week bij de woning aan de Gretha Hofstralaan zijn twee personen aangehouden die ervan worden verdacht, betrokken te zijn geweest bij de uitvoering van de aanslag: een 16-jarige jongen uit Hellevoetsluis en een 23-jarige man uit Rotterdam. In februari werd een 19-jarige man uit Strijen aangehouden in de buurt van de Gretha Hofstralaan. Hij had een explosief bij zich. Een 27-jarige Rotterdammer stond vorige week terecht voor betrokkenheid bij een explosie in december bij dezelfde woning. Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van dertig maanden, waarvan zes maanden voorwaardelijk, geëist.

Meer uit Binnenland

Rover en Translink winnen kort geding over dure ov-kaarten

UTRECHT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, hebben gelijk gekregen van de rechter in het kort geding tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor hoge bedragen. Dat meldt Rover. Honderden reizigers hadden zich bij de vereniging gemeld, omdat zij tientallen euro's te veel hadden betaald voor een persoonlijke ov-chipkaart. Mensen dachten vanwege de huisstijl van de website, die leek op die van de NS en Translink, via een officiële aanbieder een bestelling te plaatsen.

33 minuten geleden
Advocaat ouders doodgestoken Sohani: dader moet celstraf krijgen

UTRECHT (ANP) - De advocaat van de ouders van de 11-jarige Sohani, die op 1 februari vorig jaar in Nieuwegein werd doodgestoken, wil dat de rechtbank Hamsah L. (30) tot een strafbare dader verklaart. Hij vindt dat L. naast tbs ook een celstraf moet krijgen. Volgens raadsman Sébas Diekstra heeft L. in de periode voor het misdrijf drugs gebruikt, terwijl hij wist dat dit tot psychoses kan leiden. Dat betoogde hij dinsdag tijdens de rechtszaak tegen L. bij de rechtbank in Utrecht.

35 minuten geleden
IJ-tunnel langer dan jaar dicht, grote impact op bereikbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.

1 uur geleden
Verdachte uit Zwaag in zaak broer S10 blijft in voorarrest

HAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.

2 uur geleden
22-jarige verdachte van geweld in Beverwijk blijft in cel

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk blijft vastzitten in de zaak rond het geweld tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk, in september vorig jaar. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag besloten. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten.

2 uur geleden
Verdachte doodsteken Sohani (11) houdt vol: ik was psychotisch

UTRECHT (ANP) - Hamzah L. (30), verdacht van het doodsteken van de 11-jarige Sohani in Nieuwegein, houdt vol dat hij destijds psychotisch was en onder invloed van wanen heeft gehandeld. L. staat dinsdag terecht bij de rechtbank in Utrecht.

3 uur geleden
Verdachte van neersteken schoolmeester weigert psycholoog

ROTTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van het neersteken van een leerkracht tijdens de eindmusical van een basisschool in Alblasserdam, weigert mee te werken aan een psychologisch onderzoek. Dat bleek dinsdag tijdens een zitting in de rechtbank in Rotterdam, waar Mohammed U. (45) uit Hendrik-Ido-Ambacht opnieuw niet verscheen.

3 uur geleden