Gebied Tarwekamp wordt vuurwerkvrije zone na fatale explosies
DEN HAAG (ANP) - Het gebied rond de Tarwekamp, waar vorig weekend door explosies en een grote brand zes mensen om het leven kwamen, wordt een vuurwerkvrije zone tijdens de jaarwisseling. In het gebied mag geen consumentenvuurwerk worden afgestoken, meldt de gemeente Den Haag.
De gemeente reageert daarmee op verzoeken van bewoners. "De explosies aan de Tarwekamp hebben de hele wijk geraakt. Mensen hebben tijd nodig om de gebeurtenissen te verwerken", zegt wethouder Robert Barker (buitenruimte, dierenwelzijn en milieu). "Na meerdere verzoeken van buurtbewoners hebben we besloten tot het instellen van een vuurwerkvrije zone rond de Tarwekamp. Zo voorkomen we overlast door vuurwerk en geven we de wijk de nodige rust."
Volgens een woordvoerder van de gemeente is rondom de plek van de explosies en brand een cirkel getrokken. Hij kon niet zeggen hoe groot die precies is. De vuurwerkvrije zone valt binnen de Vlaskamp en Diamanthorst aan de noordwestkant, het gebied van winkelcentrum Mariahoeve ten noordoosten, de Schenkwetering aan de zuidoostkant en de Gerstkamp en Haverkamp in het zuidwesten
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten schuift in Washington D.C. aan bij een privédiner tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania en koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Volgens de Amerikaanse ambassadeur in Nederland onderstreept dit de goede band tussen de twee landen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
5 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geleden