Gebied Tarwekamp wordt vuurwerkvrije zone na fatale explosies
DEN HAAG (ANP) - Het gebied rond de Tarwekamp, waar vorig weekend door explosies en een grote brand zes mensen om het leven kwamen, wordt een vuurwerkvrije zone tijdens de jaarwisseling. In het gebied mag geen consumentenvuurwerk worden afgestoken, meldt de gemeente Den Haag.
De gemeente reageert daarmee op verzoeken van bewoners. "De explosies aan de Tarwekamp hebben de hele wijk geraakt. Mensen hebben tijd nodig om de gebeurtenissen te verwerken", zegt wethouder Robert Barker (buitenruimte, dierenwelzijn en milieu). "Na meerdere verzoeken van buurtbewoners hebben we besloten tot het instellen van een vuurwerkvrije zone rond de Tarwekamp. Zo voorkomen we overlast door vuurwerk en geven we de wijk de nodige rust."
Volgens een woordvoerder van de gemeente is rondom de plek van de explosies en brand een cirkel getrokken. Hij kon niet zeggen hoe groot die precies is. De vuurwerkvrije zone valt binnen de Vlaskamp en Diamanthorst aan de noordwestkant, het gebied van winkelcentrum Mariahoeve ten noordoosten, de Schenkwetering aan de zuidoostkant en de Gerstkamp en Haverkamp in het zuidwesten
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
3 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
5 uur geleden