Gebarentolk bij verkiezingsdebatten en Jeugdjournaal
DEN HAAG (ANP) - De NPO en RTL zetten in aanloop naar de landelijke verkiezingen op 17 maart gebarentolken in tijdens grote verkiezingsdebatten. Daarnaast heeft de publieke omroep besloten vanaf 1 maart ook de dagelijkse uitzendingen van het NOS Jeugdjournaal van 19.00 uur met een gebarentolk te ondersteunen. Daarmee komt de NPO tegemoet "aan een langgekoesterde wens van de kijkers, zo weten we uit onderzoek", zegt Martijn van Dam van de NPO.
"Wij zijn er voor iedereen. Ook als je niet goed kunt horen of zien, proberen wij te zorgen dat je aangesloten blijft bij enkele van onze belangrijkste programma’s", aldus Van Dam, die als bestuurder van de NPO verantwoordelijk is voor ‘toegankelijkheidsdiensten’ zoals ondertiteling en gebarentolken. De NPO ondertitelt al bijna alle programma's, maar voor mensen met een gehoorbeperking die gebarentaal beter kunnen volgen dan geschreven tekst, wordt de tolk ingezet. De slotdebatten van 16 maart en het NOS Jeugdjournaal-verkiezingsdebat op 14 maart worden ondersteund met een gebarentolk.
Demissionair minister Arie Slob (Media), die de afspraken met RTL en de NPO maakte, vindt het "belangrijk dat iedereen zich goed kan laten informeren over de standpunten van politieke partijen". "Daar hoort bij dat belangrijke verkiezingsdebatten voor iedereen te volgen zijn. Of iemand doof of slechthorend is, mag dat niet in de weg staan." RTL is weliswaar geen publieke partij, toch lukte het ook om met de commerciële zender afspraken te maken. "Het is een sympathieke stap, waar ook RTL zich in kon vinden", aldus een woordvoerster van het ministerie.
Gebarentolk blijft
RTL bevestigt dat bij het RTL Verkiezingsdebat op zondag 28 februari een gebarentolk wordt ingezet.
De Tweede Kamer wil al langer dat de overheid de informatievoorziening voor doven en slechthorenden bij crises en rampen verbetert. Zo was de informatie over de aanslag in Utrecht in 2019 voor veel mensen met een gehoorbeperking niet te volgen. Nadat bij meerdere persconferenties aan het begin van de coronacrisis geen gebarentolk aanwezig was geweest, uitten doven en slechthorenden kritiek. Sindsdien wordt ook het NOS Journaal van 20.00 uur ondersteund met een gebarentolk. Dat blijft zo, "ook als de coronacrisis achter de rug is", meldt de NPO. Alle programma's waar de ondersteuning voor slechthorenden te zien is, worden uitgezonden via het themakanaal NPO Nieuws.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
2 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
11 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
23 uur geleden