Gebaar Jehezkel 'geen provocatie, maar oproep tot stoppen oorlog'
ANTALYA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische voetballer Sagiv Jehezkel bestrijdt dat hij heeft aangezet tot haat en vijandigheid met zijn gebaar tijdens de wedstrijd in de Turkse competitie tussen Antalyaspor en Trabzonspor. "Ik heb niet gehandeld om te provoceren of aan te zetten tot geweld. Ik wil dat deze oorlog eindigt. Daarom liet ik de boodschap hier zien", liet de speler weten.
Jehezkel liet zondag na het maken van een doelpunt voor zijn club Antalyaspor een verband op zijn gebalde vuist zien met de tekst "100 dagen, 7/10". Daarmee verwees hij naar 7 oktober, de dag dat Israël werd aangevallen door Hamas en de oorlog in de Gazastrook begon.
De Turkse politie nam het voorval zo hoog op dat Jehezkel werd opgepakt, omdat hij een "lelijk gebaar" had gemaakt dat "het door Israël veroorzaakte bloedbad in Gaza steunt", schreef de Turkse justitieminister Yilmaz Tunc op X. Aanklagers zijn een onderzoek gestart.
Ontslagen
De club heeft Jehezkel ontslagen omdat hij "tegen de waarden van ons land heeft gehandeld". De 28-jarige voetballer is inmiddels wel vrijgelaten, in afwachting van zijn proces. Een privéjet brengt hem en zijn gezin terug naar Israël.
De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant haalde maandag fel uit naar Turkije om de arrestatie van de voetballer. Hij noemde het incident "schandalig" en verweet de Turken "ondankbaar" te zijn voor alle hulp die Israël bood na de zware aardbevingen van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
5 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
7 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
18 uur geleden