
Gebaar Jehezkel 'geen provocatie, maar oproep tot stoppen oorlog'
ANTALYA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische voetballer Sagiv Jehezkel bestrijdt dat hij heeft aangezet tot haat en vijandigheid met zijn gebaar tijdens de wedstrijd in de Turkse competitie tussen Antalyaspor en Trabzonspor. "Ik heb niet gehandeld om te provoceren of aan te zetten tot geweld. Ik wil dat deze oorlog eindigt. Daarom liet ik de boodschap hier zien", liet de speler weten.
Jehezkel liet zondag na het maken van een doelpunt voor zijn club Antalyaspor een verband op zijn gebalde vuist zien met de tekst "100 dagen, 7/10". Daarmee verwees hij naar 7 oktober, de dag dat Israël werd aangevallen door Hamas en de oorlog in de Gazastrook begon.
De Turkse politie nam het voorval zo hoog op dat Jehezkel werd opgepakt, omdat hij een "lelijk gebaar" had gemaakt dat "het door Israël veroorzaakte bloedbad in Gaza steunt", schreef de Turkse justitieminister Yilmaz Tunc op X. Aanklagers zijn een onderzoek gestart.
Ontslagen
De club heeft Jehezkel ontslagen omdat hij "tegen de waarden van ons land heeft gehandeld". De 28-jarige voetballer is inmiddels wel vrijgelaten, in afwachting van zijn proces. Een privéjet brengt hem en zijn gezin terug naar Israël.
De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant haalde maandag fel uit naar Turkije om de arrestatie van de voetballer. Hij noemde het incident "schandalig" en verweet de Turken "ondankbaar" te zijn voor alle hulp die Israël bood na de zware aardbevingen van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WK voetbal voor clubteams. Het team van trainer Xabi Alonso won in New York in de kwartfinales met 3-2 van de Duitse ploeg Borussia Dortmund. Paris Saint-Germain is in de halve finale de tegenstander.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Titelverdediger Engeland heeft op het EK in Zwitserland in de eerste groepswedstrijd al een nederlaag moeten incasseren. De ploeg van bondscoach Sarina Wiegman verloor in Stadion Letzigrund in Zürich met 2-1 van een technisch superieur Frankrijk.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de halve finale van het WK voor clubteams in de Verenigde Staten bereikt. De winnaar van de Champions League van afgelopen seizoen versloeg in het Mercedes-Benz Stadium in Atlanta Bayern München met 2-0. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
7 uur geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
7 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
8 uur geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
8 uur geleden