Gebaar Jehezkel 'geen provocatie, maar oproep tot stoppen oorlog'
ANTALYA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische voetballer Sagiv Jehezkel bestrijdt dat hij heeft aangezet tot haat en vijandigheid met zijn gebaar tijdens de wedstrijd in de Turkse competitie tussen Antalyaspor en Trabzonspor. "Ik heb niet gehandeld om te provoceren of aan te zetten tot geweld. Ik wil dat deze oorlog eindigt. Daarom liet ik de boodschap hier zien", liet de speler weten.
Jehezkel liet zondag na het maken van een doelpunt voor zijn club Antalyaspor een verband op zijn gebalde vuist zien met de tekst "100 dagen, 7/10". Daarmee verwees hij naar 7 oktober, de dag dat Israël werd aangevallen door Hamas en de oorlog in de Gazastrook begon.
De Turkse politie nam het voorval zo hoog op dat Jehezkel werd opgepakt, omdat hij een "lelijk gebaar" had gemaakt dat "het door Israël veroorzaakte bloedbad in Gaza steunt", schreef de Turkse justitieminister Yilmaz Tunc op X. Aanklagers zijn een onderzoek gestart.
Ontslagen
De club heeft Jehezkel ontslagen omdat hij "tegen de waarden van ons land heeft gehandeld". De 28-jarige voetballer is inmiddels wel vrijgelaten, in afwachting van zijn proces. Een privéjet brengt hem en zijn gezin terug naar Israël.
De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant haalde maandag fel uit naar Turkije om de arrestatie van de voetballer. Hij noemde het incident "schandalig" en verweet de Turken "ondankbaar" te zijn voor alle hulp die Israël bood na de zware aardbevingen van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden