Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gebaar Jehezkel 'geen provocatie, maar oproep tot stoppen oorlog'

Gebaar Jehezkel 'geen provocatie, maar oproep tot stoppen oorlog'

ANTALYA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische voetballer Sagiv Jehezkel bestrijdt dat hij heeft aangezet tot haat en vijandigheid met zijn gebaar tijdens de wedstrijd in de Turkse competitie tussen Antalyaspor en Trabzonspor. "Ik heb niet gehandeld om te provoceren of aan te zetten tot geweld. Ik wil dat deze oorlog eindigt. Daarom liet ik de boodschap hier zien", liet de speler weten.

Jehezkel liet zondag na het maken van een doelpunt voor zijn club Antalyaspor een verband op zijn gebalde vuist zien met de tekst "100 dagen, 7/10". Daarmee verwees hij naar 7 oktober, de dag dat Israël werd aangevallen door Hamas en de oorlog in de Gazastrook begon.

De Turkse politie nam het voorval zo hoog op dat Jehezkel werd opgepakt, omdat hij een "lelijk gebaar" had gemaakt dat "het door Israël veroorzaakte bloedbad in Gaza steunt", schreef de Turkse justitieminister Yilmaz Tunc op X. Aanklagers zijn een onderzoek gestart.

Ontslagen

De club heeft Jehezkel ontslagen omdat hij "tegen de waarden van ons land heeft gehandeld". De 28-jarige voetballer is inmiddels wel vrijgelaten, in afwachting van zijn proces. Een privéjet brengt hem en zijn gezin terug naar Israël.

De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant haalde maandag fel uit naar Turkije om de arrestatie van de voetballer. Hij noemde het incident "schandalig" en verweet de Turken "ondankbaar" te zijn voor alle hulp die Israël bood na de zware aardbevingen van vorig jaar.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

6 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

6 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

6 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

6 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

7 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

17 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

19 uur geleden