Gebaar Jehezkel 'geen provocatie, maar oproep tot stoppen oorlog'
ANTALYA/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische voetballer Sagiv Jehezkel bestrijdt dat hij heeft aangezet tot haat en vijandigheid met zijn gebaar tijdens de wedstrijd in de Turkse competitie tussen Antalyaspor en Trabzonspor. "Ik heb niet gehandeld om te provoceren of aan te zetten tot geweld. Ik wil dat deze oorlog eindigt. Daarom liet ik de boodschap hier zien", liet de speler weten.
Jehezkel liet zondag na het maken van een doelpunt voor zijn club Antalyaspor een verband op zijn gebalde vuist zien met de tekst "100 dagen, 7/10". Daarmee verwees hij naar 7 oktober, de dag dat Israël werd aangevallen door Hamas en de oorlog in de Gazastrook begon.
De Turkse politie nam het voorval zo hoog op dat Jehezkel werd opgepakt, omdat hij een "lelijk gebaar" had gemaakt dat "het door Israël veroorzaakte bloedbad in Gaza steunt", schreef de Turkse justitieminister Yilmaz Tunc op X. Aanklagers zijn een onderzoek gestart.
Ontslagen
De club heeft Jehezkel ontslagen omdat hij "tegen de waarden van ons land heeft gehandeld". De 28-jarige voetballer is inmiddels wel vrijgelaten, in afwachting van zijn proces. Een privéjet brengt hem en zijn gezin terug naar Israël.
De Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant haalde maandag fel uit naar Turkije om de arrestatie van de voetballer. Hij noemde het incident "schandalig" en verweet de Turken "ondankbaar" te zijn voor alle hulp die Israël bood na de zware aardbevingen van vorig jaar.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
20 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
22 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
22 uur geleden