Gearresteerde voetballer Son in Zuid-Koreaanse selectie
SEOUL (ANP) - Bondscoach Jürgen Klinsmann heeft voetballer Son Jun-ho ondanks zijn arrestatie toch opgenomen in de oefenduels van Zuid-Korea tegen Peru en El Salvador. De speler zit sinds vorige maand in hechtenis bij de publieke veiligheidsdienst in de Chinese provincie Liaoning op verdenking van omkoping.
"We zijn allemaal in shock door deze situatie. We staan allemaal achter Jun-ho. Elke dag hopen we dat er iets gebeurt, maar helaas ligt het niet in onze handen. De Zuid-Koreaanse bond en mensen van ons team zijn naar China geweest om hem vrij te krijgen. Maar we kunnen verder alleen afwachten", aldus Klinsmann.
Son voetbalt bij de Chinese club Shadong Taishan. Hij wordt volgens het Zuid-Koreaanse consulaat-generaal beschuldigd van omkoping van een "niet-gouvernementele functionaris". Hij maakte vorig jaar deel uit van de Zuid-Koreaanse ploeg die bij het WK in Qatar de achtste finales haalde. "Hij is een geweldige speler en we missen hem. We hopen en bidden dat hij vrijkomt", zei Klinsmann.
Zuid-Korea speelt op 16 juni tegen Peru. Vier dagen later staat het duel met El Salvador op het programma.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
2 uur geleden