Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gearresteerde Ajax-fans riskeren forse straffen in Marseille

Gearresteerde Ajax-fans riskeren forse straffen in Marseille

AMSTERDAM (ANP) - De Franse politie heeft elf supporters van Ajax aangehouden omdat ze ondanks een verbod toch naar Marseille zijn gekomen. Dat heeft een woordvoerder van de politie van het departement Bouches-du-Rhône aan RMC Sport bevestigd.

De gearresteerde fans riskeren een celstraf van zes maanden en een boete van 30.000 euro, zo valt te lezen op de officiële site van de Franse regering. Het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een noodwet afgekondigd rondom het uitduel van de Amsterdamse club van donderdagavond tegen Olympique Marseille in de Europa League.

Fans van Ajax kregen twee weken geleden al te horen dat ze niet welkom zijn in Stade Vélodrome. De lokale autoriteiten achten de kans op rellen tussen hooligans van beide clubs te groot. Bovendien ligt het terreurdreigingsniveau in Frankrijk op het hoogste niveau en dat heeft een grote impact op de politiecapaciteit.

Het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken wil met een noodwet voorkomen dat er toch supporters van Ajax naar Marseille komen, ondanks dat ze de wedstrijd niet in het stadion mogen bewonen. Gearresteerde supporters van Ajax moeten er rekening mee houden dat ze waarschijnlijk 48 tot 72 uur in detentie zitten voordat ze berecht worden. Ook krijgen ze een stadionverbod.

Meer uit Binnenland

Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

1 uur geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

2 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

5 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

5 uur geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

12 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

13 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

14 uur geleden