Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geaardheid mag geen reden zijn voor ontslag lhbt'ers in VS

Geaardheid mag geen reden zijn voor ontslag lhbt'ers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders (lhbt'ers) mogen in de Verenigde Staten niet om hun geaardheid worden ontslagen, oordeelde het hooggerechtshof maandag. Volgens het hooggerechtshof zou ontslag om die reden indruisen tegen de federale wetgeving.

De uitspraak die lhbt'ers ook beschermt tegen discriminatie op het werk, werd gesteund door zes van de negen hoge rechters. Deze geldt als het belangrijkste wapenfeit van de Amerikaanse lhbt-rechtenbeweging sinds het hooggerechtshof in 2015 oordeelde dat het homohuwelijk in alle staten legaal is.

Lhbt'ers genieten nu bescherming tegen discriminatie door werkgevers onder de Civil Rights Act van 1964. Die wet verbiedt ook discriminatie op basis van geslacht, ras, afkomst en religie.

Meer uit Buitenland

Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

53 minuten geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

5 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

7 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

7 uur geleden