Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geaardheid mag geen reden zijn voor ontslag lhbt'ers in VS

Geaardheid mag geen reden zijn voor ontslag lhbt'ers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders (lhbt'ers) mogen in de Verenigde Staten niet om hun geaardheid worden ontslagen, oordeelde het hooggerechtshof maandag. Volgens het hooggerechtshof zou ontslag om die reden indruisen tegen de federale wetgeving.

De uitspraak die lhbt'ers ook beschermt tegen discriminatie op het werk, werd gesteund door zes van de negen hoge rechters. Deze geldt als het belangrijkste wapenfeit van de Amerikaanse lhbt-rechtenbeweging sinds het hooggerechtshof in 2015 oordeelde dat het homohuwelijk in alle staten legaal is.

Lhbt'ers genieten nu bescherming tegen discriminatie door werkgevers onder de Civil Rights Act van 1964. Die wet verbiedt ook discriminatie op basis van geslacht, ras, afkomst en religie.

Meer uit Buitenland

Actrice Catherine O'Hara op 71-jarige leeftijd overleden

WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.

27 minuten geleden
Syrië wil kampen met IS-vluchtelingen permanent sluiten

DAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.

43 minuten geleden
Russische onderhandelaar zaterdag naar Miami voor overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.

47 minuten geleden
Trump: Iran bereid om 'deal' te sluiten

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."

1 uur geleden
Geen doodstraf voor verdachte moord verzekeringsbaas VS

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.

2 uur geleden
Justitie VS geeft meer dan 3 miljoen nieuwe Epstein-pagina's vrij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".

3 uur geleden
FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie vallen.

3 uur geleden