Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geaardheid mag geen reden zijn voor ontslag lhbt'ers in VS

Geaardheid mag geen reden zijn voor ontslag lhbt'ers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Lesbiennes, homo's, biseksuelen en transgenders (lhbt'ers) mogen in de Verenigde Staten niet om hun geaardheid worden ontslagen, oordeelde het hooggerechtshof maandag. Volgens het hooggerechtshof zou ontslag om die reden indruisen tegen de federale wetgeving.

De uitspraak die lhbt'ers ook beschermt tegen discriminatie op het werk, werd gesteund door zes van de negen hoge rechters. Deze geldt als het belangrijkste wapenfeit van de Amerikaanse lhbt-rechtenbeweging sinds het hooggerechtshof in 2015 oordeelde dat het homohuwelijk in alle staten legaal is.

Lhbt'ers genieten nu bescherming tegen discriminatie door werkgevers onder de Civil Rights Act van 1964. Die wet verbiedt ook discriminatie op basis van geslacht, ras, afkomst en religie.

Meer uit Buitenland

Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

50 minuten geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

2 uur geleden
Witte Huis-woordvoerder: gesprekken met Iran gaan door

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.

2 uur geleden
Britse politie start onderzoek naar Mandelson om Epstein-banden

LONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.

2 uur geleden
Justitie houdt vast aan uitsluiting Le Pen bij verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.

3 uur geleden
Persbureau: VS schieten Iraanse drone neer nabij vliegdekschip

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.

4 uur geleden
NAVO begint voorbereidingen voor militaire missie Noordpool

BRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.

4 uur geleden