
GE straalt op Wall Street na aankondiging splitsing
NEW YORK (ANP) - Het aandeel General Electric (GE) was dinsdag een grote winnaar op Wall Street. De onderneming kondigde aan zichzelf in drieën te splitsen, onder andere om waarde voor aandeelhouders te creëren. Daarmee kreeg het de handen van beleggers op elkaar. Het aandeel won in de eerste handelsminuten bijna 6 procent.
Het industrieconcern wordt opgedeeld in drie aparte beursgenoteerde bedrijven die zich richten op luchtvaart, gezondheidszorg en energie. De stap volgt volgens het bedrijf op de jarenlange achterblijvende prestaties van de aandelenkoers van het concern. GE ging de afgelopen jaren gebukt onder hoge schulden. Ook kampte GE Renewable Energy, de divisie die onder meer windturbines maakt, jarenlang met structurele verliezen. In oktober liet het concern nog weten dat het langer nodig heeft om deze divisie winstgevend te maken.
Het sentiment op Wall Street was gemengd na de recordstanden van een dag eerder. De leidende Dow-Jonesindex speelde 0,1 procent kwijt tot 36.394 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 4.707 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 16.017.
Tesla
De graadmeters werden maandag vooral vooruitgeholpen door de goedkeuring voor het plan van de Amerikaanse president Joe Biden om 1 biljoen dollar te steken in het aanpakken van wegen, spoorlijnen, bruggen en betere internetverbindingen.
Autoconcern Tesla zakte 0,4 procent. De onderneming zou kijken naar de mogelijkheid om een tweede productielocatie in China te openen. Dat meldde althans het in Taiwan gevestigde technologiedagblad DigiTimes.
Betalingsverwerker PayPal maakte een duikeling van ruim 9 procent. Het bedrijf is minder optimistisch over de omzet en winst dit jaar. Dat komt vooral doordat PayPal veel minder transacties verwerkt voor e-commercebedrijf eBay (plus 1 procent) dan vorig jaar, toen lockdowns voor een forse toename van onlineaankopen zorgden.
BioNTech
BioNTech, dat samen met Pfizer een coronavaccin ontwikkelde, verloor ondanks opgeschroefde prognoses 2,6 procent. Het Duitse biotechnologiebedrijf met beursnotering in New York verhoogde de verwachtingen rond dit middel, dankzij de plannen voor boostervaccins in veel landen.
Cruisevaartconcern Royal Caribbean Cruises neemt binnenkort afscheid van zijn topman Richard Fain, die sinds 1988 de leiding had over het bedrijf. Het aandeel ging daarop 2,4 procent omlaag.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent duurder op 82,41 dollar. Brentolie won 0,4 procent aan waarde tot 83,75 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM verwacht de komende weken meerdere vluchten te moeten annuleren die zouden worden uitgevoerd met een Boeing 787. Volgens een woordvoerster gaat het mogelijk om enkele vluchten per dag, maar de maatschappij kan geen exacte cijfers geven. Dat wordt per dag bekeken.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell overweegt een overname van branchegenoot BP, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens de bronnen kijkt Shell met adviseurs naar die mogelijke megadeal, maar wacht het bedrijf nog wel op een verdere daling van de beurswaarde van BP voordat het besluit over een mogelijk bod.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - Nieuwe Amerikaanse importheffingen op zonnepanelen uit Zuidoost-Azië kunnen volgens experts een kans zijn voor de regio om de eigen energietransitie te versnellen. Vooral voor Chinese fabrikanten die produceren vanuit de regio zijn de vele tarieven slecht nieuws. Daarom denken kenners dat China zal ingrijpen en gaat proberen meer zonnepanelen in Zuidoost-Azië zelf te verkopen.
9 uur geledenMENLO PARK (ANP/AFP) - Meta Platforms blijft zich verzetten tegen een Nigeriaanse miljoenenboete voor schending van lokale dataregels, heeft het socialemediaconcern dit weekend bevestigd. Het bedrijf dreigt naar verluidt zelfs Facebook en Instagram af te sluiten in het meest bevolkte land van Afrika.
11 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BELGA/BLOOMBERG) - China ontkent dat het bedrijven verplicht om data aan autoriteiten door te spelen. Met die boodschap kwam het Aziatische land dit weekend, nadat TikTok vrijdag een forse boete had gekregen in de Europese Unie voor de manier waarop het platform met persoonlijke gegevens omgaat.
12 uur geledenUTRECHT(ANP) - De storing bij de Rabobank is voorbij. Dat meldt een woordvoerder van de bank zaterdagavond. De oorzaak was een technisch probleem.
23 uur geledenOMAHA (ANP/AFP) - De wereldberoemde Amerikaanse 'superbelegger' Warren Buffett (94) stopt eind dit jaar als baas bij zijn bedrijf Berkshire Hathaway. Dat melden meerdere Amerikaanse media, waaronder Politico en CNBC. Hij maakte zijn beslissing bekend in een zaal vol aandeelhouders.
1 dag geleden