GE heeft langer nodig om windturbinedivisie winstgevend te maken
BOSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse industrieconcern General Electric (GE) heeft langer nodig om de divisie die windturbines maakt winstgevend te krijgen. Volgens het Amerikaanse bedrijf zal het niet lukken om het onderdeel volgend jaar al zwarte cijfers te laten schrijven, waar het bedrijf eerder wel vanuit ging. Dat komt volgens GE onder andere door veranderende regelgeving in de VS waardoor de verkopen op korte termijn onder druk komen te staan.
GE ziet de vraag naar windturbines op land volgend jaar dalen. Dat komt vooral doordat wetgevers in de VS overwegen om te morrelen aan een belastingvoordeel dat bedoeld is om de realisatie van de windinstallaties te stimuleren. De regeling wordt verlengd, waardoor het minder dringend wordt om projecten op korte termijn uit te voeren. De Amerikaanse markt is de belangrijkste voor het GE-onderdeel.
Volgens GE-topman Larry Culp wordt "alles op alles" gezet om de windturbinetak volgend jaar quitte te laten draaien. Maar de kans dat dat lukt is volgens hem nu minder groot dan aan het begin van het jaar.
GE Renewable Energy kampte jarenlang met structurele verliezen. Operationele verbeteringen en een stijgende vraag brachten GE er eerder dit jaar toe te voorspellen dat het bedrijf in 2022 winst zou kunnen maken.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
9 uur geleden