Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GE heeft langer nodig om windturbinedivisie winstgevend te maken

GE heeft langer nodig om windturbinedivisie winstgevend te maken

BOSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse industrieconcern General Electric (GE) heeft langer nodig om de divisie die windturbines maakt winstgevend te krijgen. Volgens het Amerikaanse bedrijf zal het niet lukken om het onderdeel volgend jaar al zwarte cijfers te laten schrijven, waar het bedrijf eerder wel vanuit ging. Dat komt volgens GE onder andere door veranderende regelgeving in de VS waardoor de verkopen op korte termijn onder druk komen te staan.

GE ziet de vraag naar windturbines op land volgend jaar dalen. Dat komt vooral doordat wetgevers in de VS overwegen om te morrelen aan een belastingvoordeel dat bedoeld is om de realisatie van de windinstallaties te stimuleren. De regeling wordt verlengd, waardoor het minder dringend wordt om projecten op korte termijn uit te voeren. De Amerikaanse markt is de belangrijkste voor het GE-onderdeel.

Volgens GE-topman Larry Culp wordt "alles op alles" gezet om de windturbinetak volgend jaar quitte te laten draaien. Maar de kans dat dat lukt is volgens hem nu minder groot dan aan het begin van het jaar.

GE Renewable Energy kampte jarenlang met structurele verliezen. Operationele verbeteringen en een stijgende vraag brachten GE er eerder dit jaar toe te voorspellen dat het bedrijf in 2022 winst zou kunnen maken.

Meer uit Financieel

Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

1 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

2 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

3 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

3 uur geleden
Shell onderuit in AEX door olieprijs, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.

3 uur geleden
Nederlands Thorizon wil eerste kernreactor in Zeeland plaatsen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.

3 uur geleden
Stevige winsten Wall Street, Netflix na cijfers wel hard onderuit

NEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag met stevige winsten aan de handelsdag begonnen. Beleggers reageerden opgetogen op berichten dat de Straat van Hormuz wordt heropend. Netflix ging wel hard onderuit op de beurzen in New York, na een teleurstellend kwartaalbericht van de streamingdienst.

3 uur geleden