Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GE heeft langer nodig om windturbinedivisie winstgevend te maken

GE heeft langer nodig om windturbinedivisie winstgevend te maken

BOSTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse industrieconcern General Electric (GE) heeft langer nodig om de divisie die windturbines maakt winstgevend te krijgen. Volgens het Amerikaanse bedrijf zal het niet lukken om het onderdeel volgend jaar al zwarte cijfers te laten schrijven, waar het bedrijf eerder wel vanuit ging. Dat komt volgens GE onder andere door veranderende regelgeving in de VS waardoor de verkopen op korte termijn onder druk komen te staan.

GE ziet de vraag naar windturbines op land volgend jaar dalen. Dat komt vooral doordat wetgevers in de VS overwegen om te morrelen aan een belastingvoordeel dat bedoeld is om de realisatie van de windinstallaties te stimuleren. De regeling wordt verlengd, waardoor het minder dringend wordt om projecten op korte termijn uit te voeren. De Amerikaanse markt is de belangrijkste voor het GE-onderdeel.

Volgens GE-topman Larry Culp wordt "alles op alles" gezet om de windturbinetak volgend jaar quitte te laten draaien. Maar de kans dat dat lukt is volgens hem nu minder groot dan aan het begin van het jaar.

GE Renewable Energy kampte jarenlang met structurele verliezen. Operationele verbeteringen en een stijgende vraag brachten GE er eerder dit jaar toe te voorspellen dat het bedrijf in 2022 winst zou kunnen maken.

Meer uit Financieel

Steeds meer stillere vliegtuigen op Schiphol door hogere tarieven

SCHIPHOL (ANP) - Het aandeel stillere toestellen dat van en naar Schiphol vliegt, groeit. De luchthaven meldt dat dit komt door de havengelden die sinds april gelden, waarbij luchtvaartmaatschappijen hogere tarieven betalen voor lawaaiige toestellen en nachtvluchten.

16 minuten geleden
Bloomberg: EU overweegt verplichte levering aardmetalen uit China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt met een nieuwe handelsmaatregel bepaalde Chinese exporteurs te dwingen kritieke grondstoffen te leveren aan het landenblok. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het zou een van de opties zijn die de EU onderzoekt als oplossing voor de exportcontroles die Beijing heeft ingesteld voor zeldzame aardmetalen, die belangrijk zijn voor tal van technologische toepassingen.

19 minuten geleden
Schaarste Nexperia-chips raakt Duitse toeleverancier automakers

FRIEDRICHSHAFEN (ANP) - Een belangrijke toeleverancier voor de auto-industrie verlaagt zijn productietempo door een tekort aan chips door de crisis rond Nexperia, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het Duitse concern ZF Friedrichshafen zou bij zijn belangrijkste fabriek voor elektrische aandrijflijnen ploegendiensten hebben geschrapt.

1 uur geleden
Inflatie eurozone daalt licht naar 2,1 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober licht gedaald naar 2,1 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In september liep de inflatie in het eurogebied nog op tot 2,2 procent, van 2 procent in augustus.

2 uur geleden
AFM geeft accountantskantoor Forvis Mazars boete om examenfraude

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) heeft accountantskantoor Forvis Mazars een boete van 446.000 euro gegeven. Medewerkers hebben examenfraude gepleegd door bijvoorbeeld onderling antwoorden te delen of examens samen te maken.

2 uur geleden
Nexperia schort levering wafers aan Chinese assemblagefabriek op

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipfabrikant Nexperia heeft de levering van wafers aan zijn Chinese assemblagefabriek opgeschort, staat in een brief aan klanten die persbureau Reuters heeft ingezien. De stap zou de zorgen van autofabrikanten over gestaakte chipleveringen kunnen vergroten. Wafers zijn belangrijk voor het maken van chips.

4 uur geleden
Muziekgroep UMG stijgt in licht lagere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) stond vrijdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het grootste muziekconcern ter wereld, waarvan het hoofdkantoor in Hilversum staat, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Volgens het bedrijf verkochten onder anderen de popsterren Taylor Swift en Sabrina Carpenter en muziek uit de populaire film KPop Demon Hunters goed. De omzet uit fysieke albums steeg met ruim 18 procent. Dat kwam onder meer door het nieuwe album van Taylor Swift, dat begin oktober uitkwam. Het aandeel won ruim 1 procent.

4 uur geleden