Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GBB in advertentie: 22.000 Groningers wonen in onveilige huizen

GBB in advertentie: 22.000 Groningers wonen in onveilige huizen

LOPPERSUM (ANP) - De Groninger Bodem Beweging (GBB) vraagt donderdag met paginagrote advertenties in het AD en de Volkskrant aandacht voor de gaswinning in de provincie. De advertentie bevat een bericht aan de minister-president en is een aangepaste versie van de tekst 'Welterusten, mijnheer de president' van Boudewijn de Groot. "Minister-president, welterusten, slaap maar lekker in uw veilige Catshuis. Droom maar niet te veel van al die Groningse dorpen, en de burgers met de scheuren in hun huis", begint de advertentie.

In een bijkomend persbericht schrijft de vereniging dat 22.000 Groningers in onveilige huizen wonen, omdat de dreiging van bevingen door de gaswinning "nog niet voorbij" is. "De versterkingsoperatie, die uiterlijk in 2028 afgerond zou moeten zijn, ligt achter op schema", aldus de GBB. "De Nationale Coördinator Groningen (NCG) scoort in het jaarlijkse tevredenheidsonderzoek een dikke onvoldoende, onder andere op communicatie. Bewoners voelen zich in de kou staan en weten niet waar ze aan toe zijn. Zo worden er al twee jaar nieuwe verduurzamingsmaatregelen beloofd die van grote invloed zijn op de versterkingsoperatie, maar die de overheid niet gerealiseerd krijgt."

In het bericht wordt ook verwezen naar het verlengen van de gaswinning in het Warffumerveld voor acht jaar, een besluit dat minister Sophie Hermans begin december bekendmaakte. "Niet uit noodzaak, maar als keuze", aldus het persbericht. "We herhalen de titel van het parlementaire rapport: 'Groningers boven gas'. Het is tijd voor de overheid om haar beloften eindelijk waar te maken."

Meer uit Binnenland

Bestuurders Amsterdams studentencorps kunnen weer beurs krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".

1 uur geleden
Jongen (17) opgepakt voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.

2 uur geleden
Van Weel: politie doet onderzoek naar relschoppers bij azc-demo's

DEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".

2 uur geleden
Vijlbrief 'zeer bezorgd' om angstcultuur opleidingsplekken UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.

3 uur geleden
Vier jaar cel voor brandstichting binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.

3 uur geleden
De Vos (FVD) na zomerreces paar maanden met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.

3 uur geleden
Jetten vindt Europa te vaak aan zijlijn staan in Midden-Oosten

NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.

4 uur geleden