GBB in advertentie: 22.000 Groningers wonen in onveilige huizen
LOPPERSUM (ANP) - De Groninger Bodem Beweging (GBB) vraagt donderdag met paginagrote advertenties in het AD en de Volkskrant aandacht voor de gaswinning in de provincie. De advertentie bevat een bericht aan de minister-president en is een aangepaste versie van de tekst 'Welterusten, mijnheer de president' van Boudewijn de Groot. "Minister-president, welterusten, slaap maar lekker in uw veilige Catshuis. Droom maar niet te veel van al die Groningse dorpen, en de burgers met de scheuren in hun huis", begint de advertentie.
In een bijkomend persbericht schrijft de vereniging dat 22.000 Groningers in onveilige huizen wonen, omdat de dreiging van bevingen door de gaswinning "nog niet voorbij" is. "De versterkingsoperatie, die uiterlijk in 2028 afgerond zou moeten zijn, ligt achter op schema", aldus de GBB. "De Nationale Coördinator Groningen (NCG) scoort in het jaarlijkse tevredenheidsonderzoek een dikke onvoldoende, onder andere op communicatie. Bewoners voelen zich in de kou staan en weten niet waar ze aan toe zijn. Zo worden er al twee jaar nieuwe verduurzamingsmaatregelen beloofd die van grote invloed zijn op de versterkingsoperatie, maar die de overheid niet gerealiseerd krijgt."
In het bericht wordt ook verwezen naar het verlengen van de gaswinning in het Warffumerveld voor acht jaar, een besluit dat minister Sophie Hermans begin december bekendmaakte. "Niet uit noodzaak, maar als keuze", aldus het persbericht. "We herhalen de titel van het parlementaire rapport: 'Groningers boven gas'. Het is tijd voor de overheid om haar beloften eindelijk waar te maken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jan van Zanen, de burgemeester van Den Haag, had in 2024 een demonstratie van de Partij voor de Dieren (PvdD) niet mogen beperken tot tien personen, aldus de rechtbank in Den Haag. Die oordeelt dat de onderbouwing van de beslissing niet voldeed.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
2 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
2 uur geleden