GBB in advertentie: 22.000 Groningers wonen in onveilige huizen
LOPPERSUM (ANP) - De Groninger Bodem Beweging (GBB) vraagt donderdag met paginagrote advertenties in het AD en de Volkskrant aandacht voor de gaswinning in de provincie. De advertentie bevat een bericht aan de minister-president en is een aangepaste versie van de tekst 'Welterusten, mijnheer de president' van Boudewijn de Groot. "Minister-president, welterusten, slaap maar lekker in uw veilige Catshuis. Droom maar niet te veel van al die Groningse dorpen, en de burgers met de scheuren in hun huis", begint de advertentie.
In een bijkomend persbericht schrijft de vereniging dat 22.000 Groningers in onveilige huizen wonen, omdat de dreiging van bevingen door de gaswinning "nog niet voorbij" is. "De versterkingsoperatie, die uiterlijk in 2028 afgerond zou moeten zijn, ligt achter op schema", aldus de GBB. "De Nationale Coördinator Groningen (NCG) scoort in het jaarlijkse tevredenheidsonderzoek een dikke onvoldoende, onder andere op communicatie. Bewoners voelen zich in de kou staan en weten niet waar ze aan toe zijn. Zo worden er al twee jaar nieuwe verduurzamingsmaatregelen beloofd die van grote invloed zijn op de versterkingsoperatie, maar die de overheid niet gerealiseerd krijgt."
In het bericht wordt ook verwezen naar het verlengen van de gaswinning in het Warffumerveld voor acht jaar, een besluit dat minister Sophie Hermans begin december bekendmaakte. "Niet uit noodzaak, maar als keuze", aldus het persbericht. "We herhalen de titel van het parlementaire rapport: 'Groningers boven gas'. Het is tijd voor de overheid om haar beloften eindelijk waar te maken."
Meer uit Binnenland
OOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
9 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - De politie is een groot onderzoek gestart naar een ernstig geweldsincident ergens in een buitengebied tussen Veldhoven en Waalre (Noord-Brabant). Een jonge vrouw is daar dinsdagavond het slachtoffer van geworden, meldt de politie. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd en ook is niet helder waar het incident zich heeft voorgedaan. De politie zoekt daarom informatie en camerabeelden.
1 uur geleden