GBB in advertentie: 22.000 Groningers wonen in onveilige huizen
LOPPERSUM (ANP) - De Groninger Bodem Beweging (GBB) vraagt donderdag met paginagrote advertenties in het AD en de Volkskrant aandacht voor de gaswinning in de provincie. De advertentie bevat een bericht aan de minister-president en is een aangepaste versie van de tekst 'Welterusten, mijnheer de president' van Boudewijn de Groot. "Minister-president, welterusten, slaap maar lekker in uw veilige Catshuis. Droom maar niet te veel van al die Groningse dorpen, en de burgers met de scheuren in hun huis", begint de advertentie.
In een bijkomend persbericht schrijft de vereniging dat 22.000 Groningers in onveilige huizen wonen, omdat de dreiging van bevingen door de gaswinning "nog niet voorbij" is. "De versterkingsoperatie, die uiterlijk in 2028 afgerond zou moeten zijn, ligt achter op schema", aldus de GBB. "De Nationale Coördinator Groningen (NCG) scoort in het jaarlijkse tevredenheidsonderzoek een dikke onvoldoende, onder andere op communicatie. Bewoners voelen zich in de kou staan en weten niet waar ze aan toe zijn. Zo worden er al twee jaar nieuwe verduurzamingsmaatregelen beloofd die van grote invloed zijn op de versterkingsoperatie, maar die de overheid niet gerealiseerd krijgt."
In het bericht wordt ook verwezen naar het verlengen van de gaswinning in het Warffumerveld voor acht jaar, een besluit dat minister Sophie Hermans begin december bekendmaakte. "Niet uit noodzaak, maar als keuze", aldus het persbericht. "We herhalen de titel van het parlementaire rapport: 'Groningers boven gas'. Het is tijd voor de overheid om haar beloften eindelijk waar te maken."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.
2 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 41-jarige Sherwin Peterhof, wiens lichaam half augustus werd gevonden in een maisveld net over de grens met België, zou zijn gedood bij een ruzie over gestolen geld. Dat bleek tijdens een eerste zitting tegen Priscilla B.(40). De vrouw wordt ervan verdacht met anderen betrokken te zijn geweest bij zijn dood en het wegmaken van het lichaam. "Zij is de spil", zei de officier van justitie. B. ontkende dinsdag in de Amsterdamse rechtbank in tranen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil de komende tijd graag verder praten met D66 en het CDA over "een centrumrechtse samenwerking", waar zij het eerder steevast had over een "centrumrechts kabinet". Volgens Yeşilgöz doet de verkiezingsuitslag het meeste recht aan een dergelijke samenwerking.
10 uur geleden