Gazzoli gaf op in Tour door maag- en darmproblemen na zonnesteek
RIMINI (ANP) - Wielrenner Michele Gazzoli moest zaterdag opgeven in de Tour de France door maag- en darmproblemen als gevolg van een zonnesteek. Dat meldde zijn ploeg Astana in een medische update op X. De 25-jarige Italiaan was de eerste uitvaller in de 111e editie van de Ronde van Frankrijk.
Gazzoli stapte af met nog ruim negentig kilometer te gaan in de eerste etappe van Florence naar Rimini. Hij reed op dat moment met ploeggenoten Mark Cavendish, Cees Bol, Michael Mørkøv en Davide Ballerini op ruime achterstand van het peloton.
Kopman Cavendish, die al 34 etappes won in de Tour de France, leek met dezelfde problemen te kampen als Gazzoli. De 39-jarige Brit kwam uiteindelijk op 39.22 minuten van de winnaar over de streep, in gezelschap van onder anderen de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen van dsm-firmenich PostNL.
Frank van den Broek
De Fransman Romain Bardet en de uitblinkende Nederlander Frank van den Broek, ploeggenoten van Jakobsen, eindigden op respectievelijk de eerste en tweede plaats in de rit.
De tweede etappe gaat zondag over ruim 199 kilometer van Cesenatico naar Bologna. Zonder Gazzoli zijn er nog 175 renners in koers.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
6 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
10 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
10 uur geleden