Gazzetta: Tour eindigt in 2024 niet in Parijs, maar in Nice
MILAAN (ANP) - De Tour de France breekt over twee jaar met een traditie. In 2024 is de finish van de Ronde van Frankrijk niet op de Champs-Élysées in Parijs. maar in Nice. Dat meldt de doorgaans goed ingevoerde Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport.
De start is dat jaar in Florence en ook dat is uniek, want Italië heeft nog nooit het 'Grand Départ' van de Tour mogen organiseren. Organisator ASO wil de berichten niet bevestigen.
Volgens de krant moet de Tour in 2024 uitwijken omdat Parijs dan druk bezig is met de laatste voorbereidingen voor de Olympische Spelen. De laatste etappe op 21 juli is slechts vijf dagen voor de openingsceremonie van de Zomerspelen. Om die reden is Nice, de badplaats aan de Côte d'Azur, aangewezen als alternatieve finishplaats.
Volgens de Gazzetta vinden de eerste drie etappes op Italiaanse bodem plaats en trekt het peloton pas in de vierde etappe de grens over naar Frankrijk.
Deze zomer start de Tour op 1 juli in Kopenhagen. In 2023 is het Spaanse Bilbao in Baskenland decor voor het Grand Départ.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden