Gazprom: sancties zitten terugkeer gasturbine in de weg
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De terugkeer van een gerepareerde gasturbine voor de Nord Stream-pijplijn is "onmogelijk" door de sancties tegen Rusland. Dat heeft het Russische staatsgasbedrijf Gazprom gezegd. De verschillende sancties in Canada, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie en de onduidelijkheid "over de huidige situatie en de contractuele verplichtingen van Siemens" zijn daarvan de oorzaak, stelt Gazprom.
Siemens, dat de turbine voor onderhoud naar een fabriek in Canada had gestuurd waar die vast kwam te zitten wegens sancties, zei eerder woensdag juist dat het nu aan Rusland ligt dat de turbine niet wordt afgeleverd. Dat land zou nog een officieel verzoek moeten indienen. Ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz stelde dat Rusland de boel ophoudt.
Gazprom schroefde in juni de gastoevoer via Nord Stream in twee stappen terug tot 40 procent van het normale niveau. Na een geplande sluiting voor onderhoud vorige maand verlaagde Gazprom de leveringen verder naar een vijfde van de normale gastoevoer. De nieuwe opmerkingen van Gazprom voeden dan ook de angst dat Rusland de gaskraan naar Duitsland helemaal wil dichtdraaien.
De Duitse regering beschuldigt het Kremlin er al langer van de gasleveringen als wapen in te zetten. Duitsland is van alle Europese landen het meest afhankelijk van Russisch gas.
Meer uit Financieel
TOKIO/SEOUL (ANP) - De chipfondsen op de aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen dinsdag hard omlaag in navolging van de forse koersverliezen in de Amerikaanse en Europese chipsector een dag eerder. Die verliezen werden vooral veroorzaakt door zorgen over toenemende concurrentie bij de productie van geavanceerde chipmachines en chips vanuit China.
12 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de hulp van de Wereldhandelsorganisatie WTO ingeroepen vanwege de importtarieven die de regering-Trump heeft opgelegd, aldus het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag.
1 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - De stoelen in 453 Boeings van het type 737 MAX die in de Verenigde Staten zijn geregistreerd, moeten misschien worden geïnspecteerd als ze verkeerd zijn geïnstalleerd. Dat zei de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA maandag. De FAA heeft rapportages binnengekregen over verkeerd geïnstalleerde stoelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal woningverkopen komt dit jaar op het hoogste niveau ooit te liggen, verwacht ING. Dat komt door het aanhoudend hoge aantal voormalige huurwoningen dat in de verkoop gaat en toenemende financiële mogelijkheden van kopers. Door het grotere aanbod blijft de stijging van de huizenprijs naar verwachting van de bank beperkt tot zo'n 3 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street hielden zich maandag gedeisd, vooral door aanhoudende zorgen over de technologiesector en de toenemende concurrentie uit China. De beurshandel kreeg wel steun van de gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran en een flinke daling van de olieprijzen. Daardoor moesten oliebedrijven terrein prijsgeven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn winstverwachting voor dit jaar licht verhoogd, nadat een terugbetaling van Amerikaanse importheffingen de resultaten in het tweede kwartaal een impuls gaf.
9 uur geleden