Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gazprom dreigt gaslevering aan Moldavië stop te zetten

Gazprom dreigt gaslevering aan Moldavië stop te zetten

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft Moldavië, dat tussen Roemenië en Oekraïne ligt, gedreigd met het stopzetten van de gaslevering. Dat komt omdat de voormalige Sovjetstaat zijn betalingsverplichtingen niet is nagekomen.

"Gazprom behoudt zich alle rechten voor, inclusief het recht om de leveringen volledig stop te zetten als de betalingsverplichtingen op 20 oktober niet zijn nagekomen", heeft het Russische staatsgasbedrijf laten weten via berichtendienst Telegram.

Omdat de oude schulden nog steeds niet zijn afgelost, kan Gazprom naar eigen zeggen op elk moment de gaskraan dichtdraaien. Begin deze maand heeft Gazprom de leveringen aan Moldavië al teruggeschroefd. In plaats van de bestelde 8,06 miljoen kubieke meter per dag, leveren de Russen slechts 5,7 miljoen.

Honderden miljoenen

Het conflict gaat om honderden miljoenen dollars. Volgens Gazprom is Moldavië voor gas en boetes nog 709 miljoen dollar verschuldigd. Moldavië betwist het bedrag en dringt aan op herberekening.

Tussen Gazprom en Moldavië wordt vaker gebakkeleid over de gasrekening, ook al voordat het Russische leger eerder dit jaar buurland Oekraïne binnenviel. Zo werd vorig jaar oktober pas op de valreep een akkoord bereikt over de gaslevering van afgelopen winter. Begin dit jaar was er weer een conflict tussen het land en het gasbedrijf. In Moldavië, dat van oudsher erg afhankelijk is van Russisch gas en waar in 2020 een pro-Europese president aan de macht is gekomen, worden dreigementen van Gazprom ook wel als een soort wraakacties van Rusland gezien.

Meer uit Financieel

Acties en prijsverlagingen helpen McDonald's aan omzetgroei

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Hamburgerketen McDonald's heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald doordat klanten bij een bezoek gemiddeld meer uitgaven. De fastfoodketen profiteerde van acties en prijsverlagingen om meer klanten aan te trekken die op de kosten letten.

1 uur geleden
Protestacties in Parijs bij opening eerste winkel Chinese Shein

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese webwinkel Shein, bekritiseerd in Frankrijk wegens de verkoop van sekspoppen die op kinderen lijken, opende woensdag zijn allereerste fysieke winkel ter wereld in Parijs. De opening vond plaats onder strenge bewaking van oproerpolitie bij het luxe warenhuis tegenover het stadhuis van Parijs. Kinderrechtenactivisten protesteerden daar tegen de komst van de winkel.

3 uur geleden
Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.

3 uur geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

4 uur geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

5 uur geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

5 uur geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

5 uur geleden