Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gazprom-afgevaardigde verlaat voetbalclub Schalke 04 na aanval

Gazprom-afgevaardigde verlaat voetbalclub Schalke 04 na aanval

GELSENKIRCHEN (ANP) - De Russische aanval op Oekraïne heeft bij de Duitse voetbalclub Schalke 04 geleid tot het vertrek van een prominent lid van de raad van toezicht. Matthias Warnig, die namens hoofdsponsor Gazprom in de raad zat, heeft zijn functie per direct neergelegd. De 66-jarige Duitser is directeur van Nord Stream AG, het consortium onder aanvoering van Gazprom dat de gaspijplijn Nord Stream 1 heeft aangelegd tussen Rusland en Duitsland.

"Schalke 04 bedankt Matthias Warnig voor zijn betrokkenheid bij de club in de afgelopen 2,5 jaar", staat in een korte verklaring van de club uit Gelsenkirchen. Warnig, die wordt gezien als vertrouweling van de Russische president Vladimir Poetin, trad in de zomer van 2019 als afgevaardigde van Gazprom toe tot de raad van toezicht. De naam van het Russische aardgasbedrijf prijkt al jaren op het blauwe shirt van Schalke 04.

Gazprom is ook een belangrijke geldschieter van de Europese voetbalbond UEFA. De finale van de Champions League staat voor 28 mei in Sint-Petersburg op het programma. Heel wat partijen in Europa roepen de UEFA op om de finale vanwege de Russische inval in Oekraïne weg te halen uit het land.

Meer uit Voetbal

Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

19 minuten geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

28 minuten geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

1 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

1 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

3 uur geleden
Aanhoudingen in onderzoek naar matchfixing in Tsjechisch voetbal

PRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.

4 uur geleden