Gazanen met flyers en telefonisch opnieuw opgeroepen te vluchten
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Palestijnen in het noorden van de Gazastrook zeggen dat zij opnieuw waarschuwingen krijgen van het Israëlische leger om naar het zuiden te vertrekken. Dit keer zou erbij worden gezegd dat bewoners "gezien kunnen worden als sympathisanten van een terreurorganisatie" als zij toch in het noorden blijven.
De boodschap zou zijn verspreid op flyers met het logo van het Israëlische leger en via spraakberichten op telefoons. Online gaat een flyer rond waarop staat: "uw aanwezigheid ten noorden van Wadi Gaza brengt uw leven in gevaar. Wie ervoor kiest om het noorden van Gaza niet te verlaten, kan geïdentificeerd worden als een medeplichtige van een terroristische organisatie". De echtheid van deze papieren oproepen kon nog niet onafhankelijk worden geverifieerd.
Het Israëlische leger riep meer dan een week geleden voor het eerst de Gazanen in het noorden op om "binnen 24 uur" naar het zuiden te vertrekken. Die oproep is daarna nog meermaals herhaald
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
4 uur geleden