Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gazanen met flyers en telefonisch opnieuw opgeroepen te vluchten

Gazanen met flyers en telefonisch opnieuw opgeroepen te vluchten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Palestijnen in het noorden van de Gazastrook zeggen dat zij opnieuw waarschuwingen krijgen van het Israëlische leger om naar het zuiden te vertrekken. Dit keer zou erbij worden gezegd dat bewoners "gezien kunnen worden als sympathisanten van een terreurorganisatie" als zij toch in het noorden blijven.

De boodschap zou zijn verspreid op flyers met het logo van het Israëlische leger en via spraakberichten op telefoons. Online gaat een flyer rond waarop staat: "uw aanwezigheid ten noorden van Wadi Gaza brengt uw leven in gevaar. Wie ervoor kiest om het noorden van Gaza niet te verlaten, kan geïdentificeerd worden als een medeplichtige van een terroristische organisatie". De echtheid van deze papieren oproepen kon nog niet onafhankelijk worden geverifieerd.

Het Israëlische leger riep meer dan een week geleden voor het eerst de Gazanen in het noorden op om "binnen 24 uur" naar het zuiden te vertrekken. Die oproep is daarna nog meermaals herhaald

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

4 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

5 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

6 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

6 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

7 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

8 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

10 uur geleden