Gazanen met flyers en telefonisch opnieuw opgeroepen te vluchten
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Palestijnen in het noorden van de Gazastrook zeggen dat zij opnieuw waarschuwingen krijgen van het Israëlische leger om naar het zuiden te vertrekken. Dit keer zou erbij worden gezegd dat bewoners "gezien kunnen worden als sympathisanten van een terreurorganisatie" als zij toch in het noorden blijven.
De boodschap zou zijn verspreid op flyers met het logo van het Israëlische leger en via spraakberichten op telefoons. Online gaat een flyer rond waarop staat: "uw aanwezigheid ten noorden van Wadi Gaza brengt uw leven in gevaar. Wie ervoor kiest om het noorden van Gaza niet te verlaten, kan geïdentificeerd worden als een medeplichtige van een terroristische organisatie". De echtheid van deze papieren oproepen kon nog niet onafhankelijk worden geverifieerd.
Het Israëlische leger riep meer dan een week geleden voor het eerst de Gazanen in het noorden op om "binnen 24 uur" naar het zuiden te vertrekken. Die oproep is daarna nog meermaals herhaald
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
1 uur geledenDENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro zegt dat hij medicijnen slikte die hem "paranoïde" maakten en ervoor zorgden dat hij last had van hallucinaties. Dat zou ervoor hebben gezorgd dat hij probeerde zijn enkelband te breken, liet Bolsonaro zondag aan een rechter weten. Hij ontkent dat er sprake was van een ontsnappingspoging.
4 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Een trouwe bondgenoot van de separatistische Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik heeft de presidentsverkiezingen in Srpska gewonnen. Volgens de eerste uitslagen kreeg Sinisa Karan 50,89 procent van de stemmen in de autonome Servische Republiek binnen Bosnië.
4 uur geledenKYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.
7 uur geleden