Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gazanen hopen dat nieuwe president VS de oorlog beëindigt

Gazanen hopen dat nieuwe president VS de oorlog beëindigt

GAZA STAD (ANP/AFP) - Ook in Gaza volgen inwoners de Amerikaanse verkiezingen op de voet. Of nu Donald Trump of Kamala Harris wint, hij of zij moet een einde maken aan de oorlog tussen Israël en de Palestijnse bevolking in Gaza, zeggen inwoners van het door geweld getroffen gebied.

"We zijn net als alle andere mensen in de wereld op zoek naar iemand die de oorlog kan stoppen", zei Ayman al-Omreiti uit Gaza Stad. "Onze hoop is dat het Amerikaanse volk iemand kiest die een einde kan maken aan het lijden van het Palestijnse volk."

De door het conflict ontheemde man zelf hoopt dat de Democratische vicepresident Kamala Harris de Republikeinse rivaal Donald Trump verslaat. Hij zegt zich zorgen te maken over een overwinning van Trump, en hoopt dat de resultaten gunstig zullen zijn voor zijn tegenstander Harris, "omdat zij meerdere keren heeft opgeroepen tot een einde van de oorlog."

Een andere Gazaan, Hani Ajur, is stellig: "De nieuwe president moet een einde maken aan de oorlog." Ajurs zoon en broer werden gedood in de oorlog en zijn huis verwoest door Israëlische beschietingen. "We zijn klaar met het geweld."

Uit opiniepeilingen blijkt dat een meerderheid in Israël hoopt dat Trump een tweede presidentstermijn krijgt.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

5 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden