Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gaza: 18 doden door Israëlisch bombardement op schoolgebouw

Gaza: 18 doden door Israëlisch bombardement op schoolgebouw

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Achttien Palestijnen, onder wie vrouwen en kinderen, zijn woensdag omgekomen door een Israëlisch bombardement op een schoolgebouw in Khan Younis in het zuiden van Gaza. Volgens Al Jazeera zijn tot dusver deze dag 26 Palestijnen gedood.

In het getroffen schoolgebouw hielden vluchtelingen zich schuil. Israël heeft nog geen informatie gegeven over de aanval. Medische bronnen hebben Al Jazeera laten weten dat zij in Gaza tot nu toe 26 doden hebben geteld. Volgens de nieuwsorganisatie doodde een Israëlische drone ook een man en zijn twee kinderen toen ze hun huis verlieten in Khan Younis. Ook in Jabalia kwamen twee Palestijnen om na een droneaanval, aldus Al Jazeera. Dat brengt het aantal doden in Gaza op 95 in de laatste 24 uur, meldt de nieuwszender. Verder raakten meer dan 440 mensen gewond. Sinds Israël het staakt-het-vuren verbrak in maart zijn nu ruim 4300 Palestijnen gedood, rekende Al Jazeera uit.

Israël had inwoners van Gaza eerder gewaarschuwd om weg te blijven bij de hulpposten van de door de VS gesteunde hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF), omdat Israël deze nu ziet als gevechtszones. De omstreden GHF kondigde daarop aan dat distributieposten woensdag gesloten zouden blijven.

Dinsdag vielen 27 doden bij Israëlische beschietingen, wat Israël aanvankelijk nog ontkende. De GHF is omstreden. De VN en andere organisaties zijn kritisch over de hoeveelheid noodhulp die GHF toestaat en over de verdeling daarvan. Grote delen van Gaza kampen met hongersnood. Volgens het Al-Aqsa Martelaren Ziekenhuis in Deir el-Balah lopen op dit moment "50.000 zwangere en zogende vrouwen ernstig gevaar".

Meer uit Buitenland

Families gijzelaars: Netanyahu is obstakel voor vrijlating

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.

2 uur geleden
Duizenden demonstreren in Berlijn tegen oorlog in Gaza

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - In Berlijn hebben duizenden mensen gedemonstreerd tegen de oorlog in Gaza. Onder de leus "Stop de genocide in Gaza" trokken volgens de politie ongeveer 12.000 mensen naar de Brandenburger Tor. De organisatoren schatten het aantal deelnemers op ongeveer 20.000.

2 uur geleden
Polen zet gevechtsvliegtuigen in om drone-aanvallen in Oekraïne

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft zaterdag gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanwege een dreigende Russische drone-aanval op aangrenzende regio's van Oekraïne. Ook de luchtverdedigingssystemen op de grond werden in de hoogste staat van paraatheid gebracht. Inmiddels is het gevaar geweken en zijn de operaties weer gestaakt, aldus de strijdkrachten op X.

5 uur geleden
Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.

5 uur geleden
Veel gewonden bij explosie in café in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Bij een explosie in een café in de Spaanse hoofdstad Madrid zijn zaterdag 25 mensen gewond geraakt. Twee van hen waren er ernstig aan toe en werden naar het ziekenhuis gebracht, melden de Spaanse hulpdiensten.

6 uur geleden
Partij VOX start in Madrid congres zonder Argentijnse eregast

MADRID (ANP) - De rechtse nationalistische Spaanse partij VOX is in een congrescentrum in het zuidwesten van Madrid begonnen aan een jaarcongres dat dit jaar in het teken staat van 'Het begin van de Reconquista'. De term verwijst naar de herovering van het Iberisch schiereiland in de achtste eeuw op de islamitische overheersers. De meeste publieke evenementen en de komst van buitenlandse gasten worden zondag verwacht. De Argentijnse president Javier Milei heeft op de valreep laten weten niet naar Madrid te komen en zou een boodschap per video sturen.

8 uur geleden
Meer dan honderdduizend demonstranten in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaalrechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht, waarbij het ook tot aanvaringen met de politie kwam. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.

8 uur geleden