Gaza: 18 doden door Israëlisch bombardement op schoolgebouw
KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Achttien Palestijnen, onder wie vrouwen en kinderen, zijn woensdag omgekomen door een Israëlisch bombardement op een schoolgebouw in Khan Younis in het zuiden van Gaza. Volgens Al Jazeera zijn tot dusver deze dag 26 Palestijnen gedood.
In het getroffen schoolgebouw hielden vluchtelingen zich schuil. Israël heeft nog geen informatie gegeven over de aanval. Medische bronnen hebben Al Jazeera laten weten dat zij in Gaza tot nu toe 26 doden hebben geteld. Volgens de nieuwsorganisatie doodde een Israëlische drone ook een man en zijn twee kinderen toen ze hun huis verlieten in Khan Younis. Ook in Jabalia kwamen twee Palestijnen om na een droneaanval, aldus Al Jazeera. Dat brengt het aantal doden in Gaza op 95 in de laatste 24 uur, meldt de nieuwszender. Verder raakten meer dan 440 mensen gewond. Sinds Israël het staakt-het-vuren verbrak in maart zijn nu ruim 4300 Palestijnen gedood, rekende Al Jazeera uit.
Israël had inwoners van Gaza eerder gewaarschuwd om weg te blijven bij de hulpposten van de door de VS gesteunde hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF), omdat Israël deze nu ziet als gevechtszones. De omstreden GHF kondigde daarop aan dat distributieposten woensdag gesloten zouden blijven.
Dinsdag vielen 27 doden bij Israëlische beschietingen, wat Israël aanvankelijk nog ontkende. De GHF is omstreden. De VN en andere organisaties zijn kritisch over de hoeveelheid noodhulp die GHF toestaat en over de verdeling daarvan. Grote delen van Gaza kampen met hongersnood. Volgens het Al-Aqsa Martelaren Ziekenhuis in Deir el-Balah lopen op dit moment "50.000 zwangere en zogende vrouwen ernstig gevaar".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
5 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
1 uur geledenKABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.
1 uur geledenPARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten waarschuwen voor de personeelsproblemen die ontstaan door de aanhoudende shutdown van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. "Als dit zo doorgaat, is het geen overdrijving om te suggereren dat we mogelijk letterlijk luchthavens moeten sluiten, vooral de kleinere", zei topbestuurder Adam Stahl van transportveiligheidsdienst TSA bij Fox News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De dood van de invloedrijke Ali Larijani is geen fatale klap voor het Iraanse regime. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen nieuwszender Al Jazeera. Het land heeft volgens Araghchi een solide politiek systeem dat niet wordt beïnvloed door de aanwezigheid of afwezigheid van een bepaalde persoon.
3 uur geleden