Gaviria verslaat Cavendish in eerste etappe Ronde van Oman
MUSQAT (ANP) - De Colombiaanse wielrenner Fernando Gaviria heeft de eerste etappe van de Ronde van Oman op zijn naam geschreven. De 27-jarige renner van Team Emirates zegevierde na 138 kilometer in de massasprint. Gaviria versloeg onder anderen de Brit Mark Cavendish, die zijn rentree maakte in het wielerpeloton. De sprinter van Quick-Step Alpha Vinyl liep eind november bij een val op de baan in de zesdaagse van Gent een klaplong en twee gebroken ribben op.
De etappe ging van Al Rustaq naar Muscat, de hoofdstad van Oman. Onderweg moesten de renners één klimmetje over. De rit draaide zoals verwacht uit op een massasprint, waarin Gaviria de sterkste was. De 36-jarige Cavendish, winnaar van 34 etappes in de Tour de France, greep bij zijn rentree maar net naast de dagzege.
De Ronde van Oman telt zes etappes.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
2 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
20 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
23 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden