
Gauff wint op WTA Finals eindelijk weer eens van Swiatek
RIYAD (ANP) - Coco Gauff heeft op de WTA Finals in het Saudische Riyad eindelijk weer eens van Iga Swiatek gewonnen. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld was met 6-3 6-4 te sterk voor titelhoudster, de mondiale nummer 2.
In de tweede set kwam Swiatek beter in de wedstrijd en ze kwam twee keer met een break voor. Na een 4-3-voorsprong verloor ze echter drie games op rij. Gauff verzilverde haar eerste wedstrijdpunt. Swiatek besloot het duel met een forehand die achter de baseline verdween.
Het was pas de tweede keer dat Gauff, die het slaan van elf dubbele fouten niet afgestraft zag worden, van Swiatek wist te winnen. Alleen in Cincinnati was dat vorig jaar gelukt. De elf andere ontmoetingen werden door de Poolse gewonnen.
Zege
Door de zege plaatste Gauff zich voor de halve finales van de WTA Finals.
Eerder op de dag won de Tsjechische Barbora Krejcikova in dezelfde groep met 6-3 6-3 van Jessica Pegula uit de Verenigde Staten. Gauff had al van Pegula gewonnen, waardoor Swiatek en Krejcikova strijden om de andere plek bij de laatste vier.
Het toernooi duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
6 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
7 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
22 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italiƫ met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
1 dag geleden