Gauff wint op WTA Finals eindelijk weer eens van Swiatek
RIYAD (ANP) - Coco Gauff heeft op de WTA Finals in het Saudische Riyad eindelijk weer eens van Iga Swiatek gewonnen. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld was met 6-3 6-4 te sterk voor titelhoudster, de mondiale nummer 2.
In de tweede set kwam Swiatek beter in de wedstrijd en ze kwam twee keer met een break voor. Na een 4-3-voorsprong verloor ze echter drie games op rij. Gauff verzilverde haar eerste wedstrijdpunt. Swiatek besloot het duel met een forehand die achter de baseline verdween.
Het was pas de tweede keer dat Gauff, die het slaan van elf dubbele fouten niet afgestraft zag worden, van Swiatek wist te winnen. Alleen in Cincinnati was dat vorig jaar gelukt. De elf andere ontmoetingen werden door de Poolse gewonnen.
Zege
Door de zege plaatste Gauff zich voor de halve finales van de WTA Finals.
Eerder op de dag won de Tsjechische Barbora Krejcikova in dezelfde groep met 6-3 6-3 van Jessica Pegula uit de Verenigde Staten. Gauff had al van Pegula gewonnen, waardoor Swiatek en Krejcikova strijden om de andere plek bij de laatste vier.
Het toernooi duurt tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
9 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
12 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
23 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
1 dag geleden