Gauff verslaat Sabalenka en treft Zheng in eindstrijd WTA Finals
RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft de eindstrijd van de WTA Finals bereikt. De nummer 3 van de wereld versloeg in de halve finales van het eindejaarstoernooi in Riyad (Saudi-Arabië) de nummer 1 van de wereld, Aryna Sabalenka. Gauff won in twee sets van de speelster uit Belarus: 7-6 (4) 6-3.
Gauff treft zaterdag in de finale de Chinese Zheng Qinwen, die in de andere halve finale afrekende met de Tsjechische Barbora Krejcikova (6-3 7-5). Het toernooi met de beste acht speelsters van dit jaar krijgt sowieso een nieuwe winnaar. De Poolse titelverdedigster Iga Swiatek wist de laatste vier niet te halen in Riyad.
De eerste set tussen de 20-jarige Gauff en de 26-jarige Sabalenka ging gelijk op en moest in een tiebreak worden beslist. Daarin was Gauff de sterkste. In het tweede bedrijf verloor Sabalenka liefst vier keer haar servicegame en kon Gauff het zich permitteren twee keer haar opslagbeurt in te leveren. De Amerikaanse haalde ook de wedstrijd binnen op de service van haar tegenstander.
Zheng
Sabalenka gold vooraf als de favoriete, want zij won dit jaar de Australian Open en de US Open. Gauff stond in de finales van de Australian Open en Roland Garros, maar verloor ze allebei.
Zheng leunde in haar partij tegen Krejcikova op een sterke service. Ze sloeg negen aces in de hele partij. In de eerste set had ze aan één break genoeg om afstand te nemen van Krejcikova, die dit jaar de beste was op Wimbledon. In de tweede set liep Zheng door twee vroege breaks uit naar een voorsprong van 3-0, maar Krejcikova vocht zich terug in de set door ook twee keer achtereen de servicegame van Zheng te winnen. Bij een stand van 5-5 zette Zheng nog een keer aan voor haar derde break, waarna ze de partij op eigen service uitspeelde.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
18 minuten geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
2 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
6 uur geleden