Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gauff verslaat Sabalenka en treft Zheng in eindstrijd WTA Finals

Gauff verslaat Sabalenka en treft Zheng in eindstrijd WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft de eindstrijd van de WTA Finals bereikt. De nummer 3 van de wereld versloeg in de halve finales van het eindejaarstoernooi in Riyad (Saudi-Arabië) de nummer 1 van de wereld, Aryna Sabalenka. Gauff won in twee sets van de speelster uit Belarus: 7-6 (4) 6-3.

Gauff treft zaterdag in de finale de Chinese Zheng Qinwen, die in de andere halve finale afrekende met de Tsjechische Barbora Krejcikova (6-3 7-5). Het toernooi met de beste acht speelsters van dit jaar krijgt sowieso een nieuwe winnaar. De Poolse titelverdedigster Iga Swiatek wist de laatste vier niet te halen in Riyad.

De eerste set tussen de 20-jarige Gauff en de 26-jarige Sabalenka ging gelijk op en moest in een tiebreak worden beslist. Daarin was Gauff de sterkste. In het tweede bedrijf verloor Sabalenka liefst vier keer haar servicegame en kon Gauff het zich permitteren twee keer haar opslagbeurt in te leveren. De Amerikaanse haalde ook de wedstrijd binnen op de service van haar tegenstander.

Zheng

Sabalenka gold vooraf als de favoriete, want zij won dit jaar de Australian Open en de US Open. Gauff stond in de finales van de Australian Open en Roland Garros, maar verloor ze allebei.

Zheng leunde in haar partij tegen Krejcikova op een sterke service. Ze sloeg negen aces in de hele partij. In de eerste set had ze aan één break genoeg om afstand te nemen van Krejcikova, die dit jaar de beste was op Wimbledon. In de tweede set liep Zheng door twee vroege breaks uit naar een voorsprong van 3-0, maar Krejcikova vocht zich terug in de set door ook twee keer achtereen de servicegame van Zheng te winnen. Bij een stand van 5-5 zette Zheng nog een keer aan voor haar derde break, waarna ze de partij op eigen service uitspeelde.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

8 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

12 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

18 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

20 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden