Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gaudu verrast Van Aert in derde etappe Critérium du Dauphiné

Gaudu verrast Van Aert in derde etappe Critérium du Dauphiné

CHASTREIX-SANCY (ANP) - Wielrenner David Gaudu heeft de derde etappe in het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ klopte Wout van Aert op de streep na 169 kilometer van Saint-Paulien naar Chastreix-Sancy. Van Aert neemt wel de leiderstrui weer over van Alexis Vuillermoz.

De drie overgebleven vluchters met daarbij twee nog twee renners van de Franse ploeg B&B Hotels werden op de klim naar de finish bijgehaald door de inspanningen van de renners van Jumbo-Visma. Steven Kruijswijk en daarna Jonas Vingegaard bepaalden het tempo van het steeds kleiner wordende peloton, waar geletruidrager Vuillermoz (TotalEnergies) moest lossen. Van Aert begon de sprint en leek te gaan winnen, maar de Belg kwam te vroeg omhoog. Gaudu kwam er nog net langs. De Fransman Victor Lafay werd derde.

Van Aert sprak na de gemiste zege van een "beginnersfout" en schaamde zich. "Het was zonde, want we hebben de hele dag hard gewerkt om voor de etappezege te gaan. Om het zo weg te geven is pijnlijk. Ik heb het vaker gezien bij collega's en er soms ook om gelachen, maar nu ben ik zelf de klos. Ik heb er geen woorden voor. Ik ga het zeker nog eens terugkijken, maar niet te vaak. Dit is de eerste keer dat me dit overkomt, zeker in een belangrijke wedstrijd. Hopelijk gebeurt het niet weer."

Achterstand

Van Aert had maandag niet kunnen sprinten om de ritzege omdat het peloton de vluchters niet meer kon inrekenen. Hij raakte door de achterstand zijn leiderstrui ook kwijt aan Vuillermoz. Na de derde etappe heeft de Belg in het algemeen klassement 6 seconden voorsprong op Gaudu. Lafay volgt op 12 seconden.

De Dauphiné duurt tot en met zondag. Woensdag is een individuele tijdrit van 31,9 kilometer.

Meer uit Sport

McLaren laat Norris en Piastri allebei om titel Formule 1 racen

ABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.

13 minuten geleden
Nederlandse politie waarschuwt voor valse Formule 1-tickets

ABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.

16 minuten geleden
Norris kijkt 'vol enthousiasme' uit naar laatste GP in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.

29 minuten geleden
Ceremonie overhandiging olympische vlam korter door slecht weer

ATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

15 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

16 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

18 uur geleden