Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gaudu verrast Van Aert in derde etappe Critérium du Dauphiné

Gaudu verrast Van Aert in derde etappe Critérium du Dauphiné

CHASTREIX-SANCY (ANP) - Wielrenner David Gaudu heeft de derde etappe in het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ klopte Wout van Aert op de streep na 169 kilometer van Saint-Paulien naar Chastreix-Sancy. Van Aert neemt wel de leiderstrui weer over van Alexis Vuillermoz.

De drie overgebleven vluchters met daarbij twee nog twee renners van de Franse ploeg B&B Hotels werden op de klim naar de finish bijgehaald door de inspanningen van de renners van Jumbo-Visma. Steven Kruijswijk en daarna Jonas Vingegaard bepaalden het tempo van het steeds kleiner wordende peloton, waar geletruidrager Vuillermoz (TotalEnergies) moest lossen. Van Aert begon de sprint en leek te gaan winnen, maar de Belg kwam te vroeg omhoog. Gaudu kwam er nog net langs. De Fransman Victor Lafay werd derde.

Van Aert sprak na de gemiste zege van een "beginnersfout" en schaamde zich. "Het was zonde, want we hebben de hele dag hard gewerkt om voor de etappezege te gaan. Om het zo weg te geven is pijnlijk. Ik heb het vaker gezien bij collega's en er soms ook om gelachen, maar nu ben ik zelf de klos. Ik heb er geen woorden voor. Ik ga het zeker nog eens terugkijken, maar niet te vaak. Dit is de eerste keer dat me dit overkomt, zeker in een belangrijke wedstrijd. Hopelijk gebeurt het niet weer."

Achterstand

Van Aert had maandag niet kunnen sprinten om de ritzege omdat het peloton de vluchters niet meer kon inrekenen. Hij raakte door de achterstand zijn leiderstrui ook kwijt aan Vuillermoz. Na de derde etappe heeft de Belg in het algemeen klassement 6 seconden voorsprong op Gaudu. Lafay volgt op 12 seconden.

De Dauphiné duurt tot en met zondag. Woensdag is een individuele tijdrit van 31,9 kilometer.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

2 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

9 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

10 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

10 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

10 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

11 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

12 uur geleden