Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gaudu verrast Van Aert in derde etappe Critérium du Dauphiné

Gaudu verrast Van Aert in derde etappe Critérium du Dauphiné

CHASTREIX-SANCY (ANP) - Wielrenner David Gaudu heeft de derde etappe in het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ klopte Wout van Aert op de streep na 169 kilometer van Saint-Paulien naar Chastreix-Sancy. Van Aert neemt wel de leiderstrui weer over van Alexis Vuillermoz.

De drie overgebleven vluchters met daarbij twee nog twee renners van de Franse ploeg B&B Hotels werden op de klim naar de finish bijgehaald door de inspanningen van de renners van Jumbo-Visma. Steven Kruijswijk en daarna Jonas Vingegaard bepaalden het tempo van het steeds kleiner wordende peloton, waar geletruidrager Vuillermoz (TotalEnergies) moest lossen. Van Aert begon de sprint en leek te gaan winnen, maar de Belg kwam te vroeg omhoog. Gaudu kwam er nog net langs. De Fransman Victor Lafay werd derde.

Van Aert sprak na de gemiste zege van een "beginnersfout" en schaamde zich. "Het was zonde, want we hebben de hele dag hard gewerkt om voor de etappezege te gaan. Om het zo weg te geven is pijnlijk. Ik heb het vaker gezien bij collega's en er soms ook om gelachen, maar nu ben ik zelf de klos. Ik heb er geen woorden voor. Ik ga het zeker nog eens terugkijken, maar niet te vaak. Dit is de eerste keer dat me dit overkomt, zeker in een belangrijke wedstrijd. Hopelijk gebeurt het niet weer."

Achterstand

Van Aert had maandag niet kunnen sprinten om de ritzege omdat het peloton de vluchters niet meer kon inrekenen. Hij raakte door de achterstand zijn leiderstrui ook kwijt aan Vuillermoz. Na de derde etappe heeft de Belg in het algemeen klassement 6 seconden voorsprong op Gaudu. Lafay volgt op 12 seconden.

De Dauphiné duurt tot en met zondag. Woensdag is een individuele tijdrit van 31,9 kilometer.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

1 uur geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

4 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

13 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

13 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden